Як правильно тушкувати капусту? Кілька порад, що стануть в пригоді

565

Тушковану капусту по праву називають однією з найпоширеніших страв слов’янської кухні. Для тушкування використовують як звичайну білокачанну, так і червону, брюссельську, цвітну чи броколі. Тушковану капусту можна подавати як окрему страву чи як гарнір до картоплі, грибів, ковбас.

Тушкована капуста дуже корисна для людського організму: вона зміцнює імунітет, нормалізує рівень холестерину, покращує роботу нервової системи та забезпечує організм необхідними мікроелементами. Ось чому ми зібрали кілька порад про те, як правильно тушкувати капусту та на що слід звертати увагу при виборі цього овочу в магазині чи на ринку.

Білокачанна капуста

1. Ви повинні відповідально вибирати овочі. Капуста для тушкування повинна бути покрита свіжим, красивим зеленим листям, а сам качан капусти повинен бути хрустким.

2. Дрібно наріжте цибулю і моркву, обсмажте їх на сковороді з розігрітою рослинною олією. Підсмажуйте близько 5 хвилин, поки овочі не придбають золотистий відтінок.

3. Подрібніть капусту і покладіть її на сковороду з овочами, трохи обсмажте. Через 5 хвилин додайте невелику кількість води, подрібнені помідори або підсолоджену томатну пасту.

4. Тушкувати зимову капусту слід 40 хвилин, а свіжу – 15 хвилин. Подавайте її теплою, зі сметаною, майонезом чи зеленню.

Червона капуста

1. Червону капусту відбирають за тим же принципом, що і білокачанну, але ця капуста повинна мати яскраве фіолетове листя.

2. У рецепті страви з червоної капусти є кілька секретів. Ви можете використовувати рисовий або яблучний оцет замість звичайного оцту та додати трохи цукру. Це додасть страві нових смаків. Деякі господині солять капусту не спочатку, а за 10 хвилин до закінчення рагу.

3. Тушкована капуста буде ще смачнішою, якщо в кінці варіння додати до неї пшеничного борошна, у співвідношенні 1 столова ложка борошна на кг капусти.

Квашена капуста

1. Вибираючи квашену капусту, переконайтесь, що вона біло-золотистого кольору, без плям, хрусткого, кисло-солоного смаку.

2. Перед тим, як варити на повільному вогні, видаліть надлишки кислоти, промийте капусту на друшляку під проточною водою. Подрібнену цибулю обсмажте на олії, додайте капусту, розмішайте, додайте трохи води, солі та перцю.

3. Тушкуйте капусту 40-45 хвилин, потім додайте томатну пасту, спеції та цукор, тушкуйте ще кілька хвилин.

Цвітна капуста

1. Суцвіття цвітної капусти повинні бути твердими та білими, а листя зеленими та свіжими.

2. Треба, розділити качан на суцвіття, помити та подрібніти. Смажте на рослинної олії кілька хвилин, додайте сіль, томатну пасту, воду і тушкуйте ще 15-20 хвилин.

3. Не забудьте додати свіжу зелень перед подачею

Брюссельська капуста

1. Вибираючи брюссельську капусту, зверніть увагу на маленькі, тверді, яскраво-зелені качани капусти.

2. Один із секретів приготування брюссельської капусти полягає в тому, що перед приготуванням її потрібно протерти скибочкою лимона.

3. Наріжте качани капусти на чверті або половинки, обсмажте на олії з цибулею-пореєм або цибулею. Під час запікання приправте сіллю, перцем і тушкуйте до м’якості. За бажанням додайте трохи сметани, змішаної з водою. Майже готову капусту можна посипати сиром.

Броколі

1. Листя броколі повинні бути свіжими та неушкодженими, тому вибирайте яскраво-зелений качан капусти.

2. Перед тим, як готувати капусту, добре промийте, розберіть суцвіття і покладіть в каструлю з підігрітим маслом. Тушкуйте броколі 20 хвилин, додайте сіль і спеції.

Звичайно, це лише основні рекомендації, як правильно тушкувати капусту. Але для багатьох цього буде достатньо, щоб приготувати здорову і смачну їжу.

Смачного!

Поділіться коментарем