Як прибрати печію і схуднути за допомогою жуйки. Що насправді робить звична гумка, потрапляючи до нашого рота

1541

Люди з давніх часів любили що-небудь жувати. Наприклад, 5000 років тому люди жували березову смолу, яка має протизапальні властивості. Зараз, ми зазвичай жуємо жуйку, щоб позбутися від неприємного запаху з рота. 

Але як насправді впливає ця гумка на наше тіло? Виявляється, є факти, які можуть здивувати любителів освіжити дихання таким чином.

Жуйка дійсно вбиває бактерії в роті

Гумка дуже ефективно видаляє бактерії в порожнині рота. Крім цього, вона сприяє виробленню слини, яка захищає зуби, зміцнює емаль і захищає від гінгівіту. Однак якщо жувати гумку з цукром, то це може тільки нашкодити зубам. Бактерії, що живуть в порожнині рота, харчуються цукром і викликають карієс.

фото zinoti.lt

Жуйка покращує пам’ять? Так!

Потрібно відзначити, що тут справа не в жуйці, а в самому процесі жування. Саме він, прискорює серцебиття, поліпшує кровообіг і підтримує постачання мозку киснем. Це сприяє поліпшенню когнітивної функції, яка позитивно позначається на процесі мислення і допомагає в прийнятті рішень.

Знижує відчуття голоду

Жувальна гумка сприяє зниженню апетиту. Однак, у цього ефекту є довгострокові побічні ефекти.

У процесі жування, підвищується вироблення шлункового соку. Але якщо на цей момент шлунок порожній, цей сік починає чинити негативний вплив на слизову оболонку травної системи. Іншими словами – шлунковий сік, через брак їжі, починає перетравлювати наші внутрішні органи.

Виникають проблеми з щелепою

фото zinoti.lt

Регулярне жування гумки може негативно вплинути на сполучну тканину щелепи і навколишні м’язи.

Впливає на травну систему

Жуйка пригнічує нудоту і біль у животі краще, ніж ліки. На жаль, якщо ваш кишківник і шлунок дуже чутливі, існує ризик метеоризму. Крім того, компоненти жувальної гумки, іноді можуть викликати діарею, оскільки мають послаблювальну дію.

фото zinoti.lt

Зменшує печію

Жувальна гумка після їжі знижує кількість кислоти в стравоході. Це зменшує симптоми печії. Крім цього, жуйка діє як прискорювач процесу травлення.

фото zinoti.lt

Жуйка – заспокійливий засіб

Найдивніше, що гумка може захистити від стресу. Але тут мова знову ж таки йде не про жуйку, а про процес жування. Саме він знижує кількість гормону стресу кортизолу і допомагає відчувати себе краще.

Однак, цей же процес може викликати головні болі через надмірне використання щелеп. Це може навіть призвести до хронічних головних болів.

фото zinoti.lt

Захищає від запалення вух

Ксиліт, що міститься в жувальній гумці, запобігає зростанню хвороботворних бактерій, які потрапляють у вуха з носа.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем