Фурункули, зазвичай проходять самі собою, протягом двох-трьох тижнів. Але, якщо ви страждаєте від постійного абсцесу, що не зникає, навіть, через кілька тижнів, вам слід звернутися до лікаря. Можливо, вам може знадобитися спеціальне лікування.
Прості фурункули можна вилікувати в домашніх умовах. Є кілька простих способів, які допоможуть зменшити дискомфорт та прискорити загоєння. Почніть з найпростішого та перейдіть до ще більш інтенсивних, якщо перший не спрацює.
Теплий компрес. Якщо з’являється фурункул, перше, що потрібно зробити, — зробити теплий компрес. Не слід намагатися самостійно відкрити чи якось інакше вплинути на фурункул. Нехай тепло краще впливає на інфекцію, щоб вона піднялася до поверхні — тоді фурункул вибухне сам по собі. Це також допоможе зняти біль.
Куркума та імбир. Як тільки фурункул вибухне, ви повинні подбати про чистоту рани. Одним зі способів прискорити загоєння є лікування за допомогою куркуми та імбирної пасти. Змішайте куркуму та імбир, та додайте води, щоб отримати пастоподібну масу. Нанесіть його на фурункул та залиште на 5-10 хвилин. Потім, треба вимити це місце та забинтувати.
Рицинова олія. Ще один спосіб обробки після вибуху фурункула — це рицинова олія. Рекомендується наносити її безпосередньо на фурункул тричі на день, поки він повністю не зникне.
Часник. Якщо ви не маєте нічого проти запаху часнику, бажано застосовувати сік, отриманий зі свіжих часникових зубчиків, протягом 10-30 хвилин, тричі на день, поки фурункул не розірветься.
Олія чайного дерева. Олія чайного дерева є природним антибактеріальним засобом, тому рекомендується змішати 5 крапель олії чайного дерева з 1 чайною ложкою кокосового масла. Наносити за допомогою ватного тампона тричі на день, поки абсцес не пройде.
Цибуля. Досить нове лікування фурункула. Треба вирізати частину головки зеленої цибулі та обернути її марлею. Цей засіб слід тримати на ураженій ділянці одну годину двічі на день, поки проблема не зникне.
Якщо фурункул не проходить та непокоїть вам — зверніться до вашого сімейного лікаря!