Як українці фінансують росіян під час війни?

1005

Розбираємося, як працює монетизація. Але спочатку топ-50 України на музичних стрімінгах:

ЩО ТАКЕ СТРІМІНГОВІ СЕРВІСИ?

Стрімінги — це сервіси потокової передачі інформації, в цьому випадку музики. Абоненти стрімінгових сервісів платять не за прослуховування окремих пісень/альбомів, а за доступ до їх каталогу.

Найпопулярніші стрімінгові сервіси України — Apple Music, Spotify, Youtube Music.

Місячна індивідуальна підписка для українця в Apple Music та Spotify становить $4,99, Youtube Music — 79 грн ($2,70). Є також інші тарифні плани.

За складною схемою частина цих грошей потрапляє артистам. Виконавець одержує гроші за стрімінг тільки у тому випадку, якщо його трек слухали понад 30 секунд. Дві хвилини тривалістю пісня чи шість хвилин, дохід буде однаковим.

Також стрімінги діляться з артистами доходом із реклами від слухачів, які не мають преміум підписки (як у випадку із Youtube, коли ми дивимося рекламу).

ЦІНА ЗА СТРІМ

Ми з колегами з команди «Past Future Jam», яка надає послуги музичної дистриб’юції, проаналізували дані та доходи за останні пів року по нашому каталогу:

  • Spotify: ~0,8 євро/1000 стрімів
  • Apple Music: ~2,29 євро /1000 стрімів

Це суми після комісій стрімінгових сервісів та послуг музичного дистриб’ютора.

З цієї суми лейбл вираховує свій відсоток за послуги, зазвичай від 30%. Часто цей відсоток є значно більшим, залежить від контракту між лейблом та артистом.

Наші дані є приблизними, адже ми не враховували географію стрімів. У кожній країні різні ціни на абонплату, відповідно ціна за стрім буде суттєво відрізнятися. Наприклад, індивідуальна підписка на Apple Music в США — $9,99.

Оскільки в нашому каталозі 72% слухачів з України, будемо вважати ці дані приблизними по українському сегменту.

ОПОДАТКУВАННЯ

Музичний дистриб’ютор, лейбл та артист, відповідно до законодавства своєї країни, від кожного фінансового надходження платять податки у свою державу. Сума залежить від системи оподаткування цих резидентів: вона варіюється від 6% до 35%, якщо мова йде про росію.

А тепер — УВАГА!

Майже усі артисти (у т.ч. «хороші росіяни») є зареєстрованими резидентами рф. І те, що вони, на вашу думку, якось підтримали Україну, не звільняє їх від оподаткування рф.

Для прикладу, каталог моргенштерна зареєстрований на ООО «Моргенштерн» з місцем реєстрації в Санкт-Петербурзі.

Тепер порахуйте скільки грошей може піти на ракети для рф за умовний 1 млн стрімів з України, поки вони залишаються для вас «хорошими росіянами».

ЩО РОБИТИ?

Повністю відмовлятися від споживання російського культурного продукту прямо зараз.

Споживаючи російський культурний продукт, ви фінансуєте війну проти себе!

Підтримуйте українську культуру, бо ми формуємо її колективно. Кожне прослуховування, кожен лайк та репост чи донат підживлюють життя нашої культури.

Саме ви впливаєте на те, скільки артист заробить та заплатить податків у державу, а згодом напише ще одну пісню та зніме кліп. Вся відповідальність лежить на нас!

Поділіться коментарем