Як ваша поза під час сну впливає на ваше здоров’я

804

Змініть позу для сну

Ви вимикаєте світло і готуєтеся до сну. Ви лежите на спині, боці або на животі? Хоча не існує достовірних наукових даних, які б пов’язували вашу позу під час сну з такими речами, як біль у спині, хропіння, особистість і те, як часто ви прокидаєтеся вночі, ось кілька цікавих асоціацій, які були помічені.

On Your Belly

На животі

Ви спите на животі? Якщо так, то чи є у вас проблеми зі сном? Можливо, ваша поза для сну не допомагає. Ви, швидше за все, будете неспокійні й будете крутитися, щоб влаштуватися зручніше, коли спите на животі. Це також може напружувати шию і поперек. Якщо ви любите спати саме так, вам може знадобитися дуже м’яка подушка або взагалі її відсутність, щоб шиї було комфортно.

Belly Position: Freefall

Положення на животі: Вільне падіння

Близько 7% населення спить таким чином. Ви лежите на животі, обхопивши руками подушку і повернувши голову набік. Якщо це ваша улюблена поза для сну, деякі дослідження показують, що ви можете бути більш схильні висловлювати свою думку, бути товариськими та відкритими. Ви також можете бути не дуже відкриті для критики.

Back Sleeping

Сон на спині

Ця позиція може викликати біль у попереку у деяких людей. А якщо вона у вас вже є, вона може погіршити її. Якщо ви хропете або страждаєте від апное уві сні, це також може призвести до ще більших проблем. Якщо у вас є одна з цих проблем і ви не можете почуватися комфортно по-іншому, поговоріть зі своїм лікарем про те, що може допомогти.

Back Position: Soldier

Положення на спині: Солдат

Цій позиції віддають перевагу близько 8% населення. Це положення з опущеними руками, притиснутими до тіла. Деякі дослідження показують, що такі люди більш схильні бути тихими та замкнутими в собі. Вони також можуть багато чого очікувати від себе і від інших.

Back Position: Starfish

Положення на спині: Морська зірка

Лише близько 5% людей сплять таким чином. Це положення, де ви лежите на спині з піднятими руками біля голови. Згідно з деякими дослідженнями, ви, швидше за все, хороший слухач і не хочете бути в центрі уваги.

Side Sleeping

Сон на боці

Існує багато способів спати на боці, але найзручнішим є положення, коли коліна злегка зігнуті до грудей — поза ембріона.

Side Position: Fetal

Поза на боці: Ембріональна

Понад 40% людей сплять у цій позі, згорнувшись калачиком на боці. Це найпоширеніша позиція для жінок — вони вдвічі частіше сплять так, ніж чоловіки. Деякі дослідження показують, що ви можете бути більш теплими, доброзичливими й чутливими, але ви також можете мати захисну оболонку навколо себе.

Side Position: Log

Бокове положення: Колода

Це коли ви спите на боці з опущеними руками. Близько 15% людей “сплять як колода”. Деякі дослідження показують, що ви, можливо, схильні бути соціальними, легкими та довірливими.

Side Position: Yearner

Бокове положення: Мрійник

Близько 13% людей сплять у цьому положенні на боці, витягнувши руки перед собою. Якщо ви спите так, деякі дослідження показують, що ви можете бути відкритим, але підозрілим і впертим у дотриманні рішення, якщо вже прийняли його.

Side Position: Spooning

Бокова позиція: На ложці

Притиснувшись тілом до партнера, ви можете прокидатися частіше, але обійми можуть бути корисними для вас. Це змушує ваш організм виділяти хімічну речовину під назвою окситоцин, яка може допомогти знизити рівень стресу, зблизити вас з вашим партнером і допомогти вам швидше заснути.

If You Snore

Якщо ви хропете

Щоб знизити рівень шуму вночі, найкраще спати на боці. Якщо ви любите спати на спині, можна скласти кілька подушок. Зверніться до лікаря, якщо хропіння змушує вас задихатися або відчувати втому на наступний день, або якщо воно будить вас (або вашого партнера). Гучне хропіння може бути ознакою того, що у вас може бути апное уві сні — стан, при якому дихання під час сну зупиняється і відновлюється. Це може призвести до інсульту, високого кров’яного тиску та серцевих захворювань.

If You Have Back Pain

Якщо у вас болить спина

Сон на боці також виграє і в цьому випадку. Щоб зняти ще більше навантаження зі стегон і спини, можна покласти подушку між ніг. Якщо ви спите на спині, ви можете покласти подушку під коліна, щоб зберегти природний вигин спини.

If You’re Pregnant

Якщо ви вагітні

Зазвичай зручніше — і здоровіше для вас і вашої дитини — спати на боці. І лівий бік може бути кращим, тому що через нього до дитини надходить більше крові та поживних речовин. Якщо у вас болить спина, покладіть подушку під живіт, щоб підтримати вагу. Також може допомогти зігнути ноги в колінах і покласти подушку між ногами.

What About Your Mattress?

А як щодо вашого матраца?

Матрац, який відповідає вашому стилю сну і типу фігури, може допомогти у розв’язанні багатьох проблем. Він повинен бути досить твердим, щоб підтримувати спину і положення під час сну, але досить м’яким, щоб відповідати формі вашого тіла. Це не завжди легко з’ясувати. Деякі магазини дозволяють протестувати матрац протягом декількох тижнів і замінити його, якщо він вам не підходить.

Поділіться коментарем