Як виростити дерево з горіха – докладні поради від досвідченого садівника

5111

Вересень і жовтень – час масового збору волоських горіхів. Безсумнівно, багато хто, очищаючи горіхи, запитував себе: “Хіба я не можу виростити своє дерево?”

Нам на очі потрапила інструкція: як виростити дерево з волоського горіха. Це досвід одного садівника, який можливо, стане в пригоді нашим читачам. Насправді – немає нічого складного!

фото zinoti.lt

Вирощувати саджанець потрібно починати восени, а висаджувати у відкритий грунт можна тільки навесні. Винятком є ​​тільки південні райони, там де взимку грунт не схильний до заморозків.

Вибір горіхів

фото zinoti.lt

Для посадки краще обирати великі плоди з тонкою оболонкою. Це повинен бути свіжий урожай, а не горіх, який залишився з минулого року. Плід повинен бути цілим, без видимих ​​дефектів.

Багатьох турбує, чи успадкує вирощений саджанець характеристики материнської рослини. За статистикою це відбувається у 60% випадків. Іноді, навіть виростають екземпляри, які дають якісніші плоди, ніж материнське дерево.

У будь-якому випадку за допомогою щеплення, будь-якому горіховому саджанцю можна прищепити найкращі якості. Для цього, саджанець потрібно прищепити відомим сортом з високою врожайністю.

Стратифікація

фото zinoti.lt

Експерименти показують, що кращий спосіб попередньої підготовки насіння волоського горіха – це стратифікація плодів. Це тривале пророщення при певній температурі протягом 90-95 днів, з 15 січня по 15-20 квітня. Для цього, горіхи потрібно покласти у ємність з чистим вологим піском і зберігати при температурі 5-7 градусів (наприклад, у підвалі або гаражі).

Горіхи з дуже тонкою шкаралупою (що їх можна легко відкрити пальцями) можуть не витримати такого тривалого періоду стратифікації і загнити. Тому, тонкостінні плоди перед посівом необхідно стратифікована у вологому піску при кімнатній температурі (15-18 градусів) протягом 1-1,5 місяців.

Пророщування в домашніх умовах

фото zinoti.lt

Крім стратифікації існує метод замочування горіхів, яким зручно користуватися навіть у квартирі.

Замочені горіхи потрібно помістити у ємність з теплою (45-50 градусів) водою. Через дві доби воду злийте, залишивши трохи на дні, і залиште ємність у теплому місці ще на 2-3 тижні. Після закінчення цього часу горіхи проростуть.

фото zinoti.lt

Саджанці волоського горіха зручно вирощувати в домашніх умовах в пластикових півлітрових контейнерах. Дно посудини протикають для відводу зайвої вологи. Ємності засипають садовою землею, пророслі горіхи кладуть на глибину до 5 сантиметрів корінням вниз, а пагонами вгору.

фото zinoti.lt

Проростання горіхів в банках займає 2-3 тижні, а за місяць саджанці досягають висоти 10 сантиметрів і їх потрібно пересадити у ємність більшого розміру. В кінці травня, коли морози вже не страшні, рослини можна висаджувати у відкритий грунт.

фото zinoti.lt

Цікаво, що посіяні восени у землю горіхи проростають тільки в кінці травня, а до наступної осені досягають висоти лише від 10 до 20 сантиметрів.

Посадка у землю

Саджанці волоського горіха поміщають в грунт на таку глибину, щоб кореневі шийки височіли на 3-4 см над рівнем грунту. Коріння повинні бути акуратно розкладені в ямі. Після посадки, рослину необхідно полити і мульчувати.

фото zinoti.lt

При посадці удобрювати волоські горіхи не потрібно, це абсолютно невибагливе дерево. Важливо пам’ятати, що дерево з часом значно зросте. Відстань до найближчого будинку повинна бути близько 5 метрів. Не рекомендується садити горіх біля будівель. Тому, що потужна коренева система рослини може пошкодити фундамент.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем