Для походу до стоматолога зараз не надто вдалий час. Нам, як правило, не рекомендується відвідувати амбулаторні клініки, якщо тільки це не дійсно серйозне захворювання. Але що робити, якщо під час карантину вас мучить зубний біль? На допомогу можуть прийти засоби, ефективність яких перевірена поколіннями наших предків.
Полоскання мого діда
Мій дід завжди використовував домашній ополіскувач, перш ніж лягати спати. Цей ополіскувач не тільки знімає гострий зубний біль, але і дає захист на майбутнє. Використовувати таке полоскання можна після кожного чищення зубів.
Нам потрібно:
- 200 мл окропу
- 1 столова ложка гвоздики
- 7 крапель спиртового настію прополісу
- 5 крапель ефірної олії м’яти
- 5 крапель ефірної олії чайного дерева
Рецепт
Основою є міцний відвар з гвоздики. Покладіть гвоздику у воду і доведіть її до кипіння. Коли вода закипить, готуйте ще 5 хвилин на слабкому вогні. Потім накрийте відвар та дайте йому повністю охолонути.
Після того, як відвар повністю охолоне, його потрібно процідити, а після – додати до нього інші компоненти. Таке полоскання можна зберігати у холодильнику до 20 днів.
Засіб від болю, який допомагає відразу
Вам знадобляться:
- кокосова олія
- мелена гвоздика
Рецепт
Змішайте 1 чайну ложку кокосової олії та 1/2 чайної ложки порошку гвоздики. Якщо у вас немає порошку, наріжте гвоздику на дрібні шматочки. Добре перемішайте все, до утворення пасти. Нанесіть цю пасту на хворе місце. Повторіть процедуру три рази на день.
Чому цей метод працює?
- Кокосова олія має антибактеріальну дію і знімає запалення.
- Гвоздика, з іншого боку, містить речовину евгенол, що має сильну анальгетичну дію. Саме тому, у разі сильного болю, можна просто кілька хвилин жувати гвоздику.
Шавлія і гвоздика
Шавлія є відмінним природним засобом від багатьох недуг. З давніх-давен, листя шавлії використовуються і в стоматології. Шавлія допомагає при гінгівіті, та має сильну заспокійливу дію. Вона працює, як природна профілактика від карієсу. Також є випробуваний рецепт, який допомагає зняти різкий біль.
Нам потрібно:
- 1 чашка свіжого листя шавлії
- 200 мл 40% спирту (ви можете купити його в аптеці, або взяти горілку)
- 15 штук гвоздики
- 1 паличка кориці
- ¾ літри окропу
Рецепт
Вимийте листя шавлії та дрібно їх наріжте (або використовуйте сушену шавлію). Залийте шавлію окропом, додайте до неї гвоздику, корицю і залиште настоюватися на 8 – 10 годин. Після цього – додайте спирт або горілку. Зберігати цей настій потрібно у закритій тарі в прохолодному, темному місці.
Ще поради від бабусь
1. Спирт також допомагає при гострому зубному болю. Додайте до склянки води столову ложку спирту, прополощіть рот, або зробіть примочку на хворий зуб.
2. Відвар з м’яти та шавлії також заспокоює зубний біль. Приготуйте міцний відвар з цих трав і дайте йому охолонути. Використовуйте, як полоскання у теплому вигляді.
3. Картопля, допомагає при гінгівіті. Просто натріть її на дрібній терці і прикладіть до хворого місця.
4. Зубна паста і вода. Видавіть з тюбика один сантиметр зубної пасти та розчиніть її у столовій ложці води. Зробіть примочку на хворий місце.
5. Розчиніть столову ложку солі у склянці гарячої води. Дайте охолонути до прийнятної температури й полощіть рот приблизно 30 секунд.
6. Візьміть кілька кубиків льоду, покладіть їх у пакетик, загорніть у тонку тканину і прикладіть до хворого місця.
7. Натріть на тертці ріпчасту цибулю й зробіть компрес на хворе місце. Лук має антисептичні та протизапальні властивості.
Літературний переклад – Маруся Фріман