Як знизити тиск без ліків?

166

Високий кров’яний тиск виникає у кожної п’ятої дорослої людини. І це серйозна загроза! Він збільшує ризик серцевого нападу, серцевої недостатності, інсульту, ниркової недостатності та багатьох інших небезпечних для життя проблем зі здоров’ям.

Найбільш тривожно, що більшості смертей, пов’язаних з гіпертонією, можна було запобігти, але люди переоцінили своє здоров’я. Високий кров’яний тиск практично завжди можна вилікувати зміною способу життя та недорогими ліками, але багато з них чи зовсім не стежать за своїм здоров’ям, чи лінуються робити що-небудь, щоб поліпшити ситуацію.

Спосіб життя та високий кров’яний тиск

Експерти стверджують, що високий кров’яний тиск можна успішно знизити приблизно на 75%, якщо змінити спосіб життя.

Якщо у пацієнта помірно високий кров’яний тиск і у нього відсутні високі фактори ризику (такі як діабет, куріння, серцеві захворювання, інсульт), лікарі рекомендують тримісячне пробне життя як початкове лікування.

Для багатьох пацієнтів здатність довічно уникати ліків є сильним мотиватором, вони більше цінують почуття контролю над своїм здоров’ям.

Для зниження артеріального тиску слід звернути увагу на деякі особливості:

Фізична активність

Навіть помірна фізична активність може з часом істотно вплинути на артеріальний тиск. Якщо ви не звикли займатися спортом, починайте щонайменше 5 чи 10 хвилин на день. Як тільки у вас з’явиться звичка регулярно займатися спортом, збільште час пізніше.

Здорове харчування

Рекомендується уникати оброблених продуктів. Якщо у вас високий кров’яний тиск, важливо стежити за тим, скільки ви споживаєте солі.

Втрата ваги.

Втрата 5% вашої початкової ваги значно знижує артеріальний тиск. Пацієнтам рекомендується стратегія зниження ваги для довгострокових хороших результатів. Сувора дієта може окупитися в короткостроковій перспективі, але результати залишаються рідкісними. Отже, найкраще харчуватися правильно, різноманітно та збалансовано.

Вживання алкоголю

Недавнє дослідження показало, що люди, які випивали від 7 до 13 склянок / чашок на тиждень, мали на 53% більшу ймовірність захворіти на гіпертонію. Ті, хто пив понад 14 порцій на тиждень, мали на 69% вищий ризик гіпертонії.

Кинути палити

Відмова від куріння може трохи знизити артеріальний тиск та значно зменшити ризик розвитку серцевих захворювань у майбутньому.

На додаток до цих змін способу життя, уникайте регулярного використання протизапальних препаратів, таких як ібупрофен та напроксен.

Якщо ви маєте регулярно високий тиск — зверніться до лікаря.

Поділіться коментарем