Як зовні виявляються психічні захворювання? Відповідає психіатр Мєдвєдєва

825

Коли людина постійно носить рвані шкарпетки або панчохи та не миє волосся — це психіатричний симптом.

Ми живемо в суспільстві, в якому грубі психіатричні симптоми — саме ті симптоми, що належать справжній психіатрії, — видаються за зразки моди та поведінки, вважає Ірина Мєдвєдєва, директор Громадського інституту демографічної безпеки.

Психіатричні ураження ведуть до порушення моральності, а моральні спотворення обов’язково спричиняють психічні деформації.

На переконання Мєдвєдєвої, відбувається штучне психічне зараження народу, особливо молодого покоління, і навіть дітей. Іноді це називається «сексуальною просвітою», іноді пропонується щось інше, при цьому всякі гидоти, отруйні для моральності людини, для її психіки подаються в дуже гарних «гуманістичних хитрощах».

«Зверніть увагу, – каже психіатр, – зараз активно пропагується неохайність: брудне засалене волосся, рвані панчохи, подерті джинси, низ пальта або сорочки різної довжини або застебнуті не на ті ґудзики.

У психіатричних лікарнях знають, що в історії хвороби є така графа: охайність хворого. Якщо хворий неохайний, це показник дуже тяжкого психіатричного розладу. Коли людина постійно носить рвані шкарпетки або панчохи, не миє волосся або неправильно застібає сорочку, це є психіатричний симптом, який сьогодні, на жаль, існує як ознака молодіжної моди».

«Або візьмемо героїв багатьох бойовиків та трилерів – це надсильні люди, які розв’язують свої проблеми, руйнуючи та знищуючи все живе й неживе на своєму шляху. Цей ефект у психіатрії називається гіпоїдна шизофренія, в якій поєднується юнацька патологічна жорстокість із патологічним отупінням серця, тобто патологічним безпочуттям», – зауважує Мєдвєдєва.

Інша якість людини – зайвий раціоналізм, який сьогодні нав’язується як прагматизм. Це також ознака шизофренії. Обиватель часто вважає, що шизофренік ірраціональний. Це не так. Шизофренік надмірно раціональний, але при цьому байдужий. Власне до цього – “менше емоцій, більше прагматизму” – і закликають сьогодні молоді ідеологи нової моди, але це дуже важкий симптом.

А що таке руйнування інтимного сорому з погляду психіатрії? На думку Ірини Медведєвої, «це не просто нав’язування різноманітних збочень, типу вуайєризму (коли по телевізору показують те, що відбувається в чужих спальнях), а й популяризація сексопатологічних відхилень. А сексопатологія – частина психопатології».

Але найголовніше у руйнуванні інтимного сорому те, що, розповідаючи молодим людям про безпечний секс, їх підштовхують до задоволення сексуального інтересу, принижуючи цінність сімейно-шлюбних відносин, які є найважливішим елементом у будівництві нормальної психіки. За їх відсутності неминучі різні порушення психіки. Це веде зокрема до розумової деградації всього суспільства.

Поділіться коментарем