Які захворювання провокують сильну тягу до солодкого?

448

Ви постійно прагнете солодкого? Ранок не приємний, якщо ви не з’їли хоча б одну солодку булочку? Іноді бажання з’їсти шматочок цукерки або пирога виникає тоді, коли хочеться просто відпочити, а іноді такі смакові смаки свідчать про наявність хвороби.

Чому вас так приваблюють солодощі? Розгляньмо, чому вгамувати тягу до цукру може бути так важко, і про що свідчить надто висока тяга до вуглеводів.

Що робити, якщо ви хочете солодощі на сніданок, обід і вечерю

Сніданок завжди повинен бути поживним, щоб організм поповнювався енергією на цілий день. Найкращий варіант — білковий сніданок з амінокислотами. У цьому випадку можна буде вгамувати почуття голоду і наповнити організм енергією, а шкідливі закуски — у вигляді вуглеводів — просто не знадобляться. Однак, якщо ви намагаєтеся схуднути за допомогою радикальної дієти, ваше тіло може просто почати страйкувати та вимагати солодощів.

До обіду рівень енергії падає, і ми часто думаємо, що було б непогано випити чашку кави з чимось смачним. Але насправді вживання кави в обід може спровокувати безсоння вночі, а солодощі не матимуть користі для організму. Тому каву краще замінити трав’яним чаєм і відмовитися від солодощів.


Якщо ви додасте підсолоджувач до кави або чаю замість цукру, це не розв’яже проблему, тому що в такому випадку організм буде отримувати менше глюкози, і вас все одно будуть приваблювати солодощі та тістечка. Прогулянки на свіжому повітрі також корисні під час обіду, вBEни зменшують стрес і допомагають відновити енергію. Пам’ятайте, що під час стресу організм використовує вдвічі більше енергії, тому намагайтеся не нервувати, щоб зменшити тягу до солодкого.

Вечір — найкращий час для відновлення, але багато хто повертається додому, щоб виконати домашнє завдання та з’їсти тістечко чи шматочок торта, щоб спробувати трохи відпочити. В результаті настрій підвищується, але стрес не зникає.

Рішення: знайдіть хоча б кілька хвилин для відпочинку, медитації, виконання дихальних вправ або просто посидіти мовчки. Якщо навіть після ситної вечері вам хочеться чогось солодкого, можливо, це справа звички або незадоволення минулим днем. В цьому випадку ми радимо вам почистити зуби, це психологічно призведе до нічного відпочинку.


Хвороби, що викликають тягу до солодкого

Остеохондроз

Коли артерії, що несуть кров до мозку, перевантажені, мозок не отримує глюкозу і відповідно посилає тілу сигнали про необхідність швидких вуглеводів.

Шлунково-кишкові проблеми

Висока кислотність, запор, дисбіоз заважають засвоєнню мінералів та амінокислот, тому вам хочеться з’їсти щось солодке.

Хвороба печінки

Якщо людини хворіла на Боткіна, вона хоче солодкого. Коли селезінка страждає від запалення, їй завжди потрібні вуглеводи.

Діабет

При діабеті 1 типу людина завжди жадає солодощів, оскільки організм не виробляє стільки інсуліну, скільки йому потрібно для засвоєння глюкози.


Пивний алкоголізм

Щоб перетравити навіть невеличку дозу алкоголю, організму потрібна глюкоза, яку можна отримати, вживаючи солодку їжу.

Майте на увазі, що тяга до солодощів може бути викликана відсутністю волі, але все ж, перш ніж намагатися змінити звичку, слід звернутися до лікаря та переконатися, що у вас немає інших супутніх захворювань.


Джерело

Поділіться коментарем