Яловича печінка, яку можна їсти губами — дуже вдалий рецепт

5361
Яловича печінка, яку можна їсти губами — дуже вдалий рецепт

Яловича печінка, яку можна їсти губами — це не просто вислів, який свідчить про ніжність страви. Це і справді дуже вдалий рецепт приготування цього примхливого продукту. Мабуть, саме через це більшість господинь обходять страви з печінкою стороною, мотивуючи тим, що вона гірчить, виходить тверда і т.д. Але вся справа насправді в тому, що її треба вміти приготувати.

Печінка — це субпродукт, який і коштує недорого, і дуже корисний для організму. Але її користь проявляється лише за умови правильного приготування — її не можна пересушувати.

фото eda-land.ru

Помічено, що навіть досвідченим господиням не завжди вдається приготувати печінку, яка б не нагадувала підошву черевиків. Наша редакція поділиться кулінарними способами правильного приготування цього продукту. З ними страва гарантовано вийде м’якою і соковитою.

По-перше, печінку треба очистити від плівки, що її покриває. А також видалити протоки, якими йде жовч. Інакше — ніякі способи її приготування не допоможуть досягти ніжності та унікального смаку печінки.

Зняти плівку — не проблема. Для цього є один кулінарний фокус — печінку промити й покласти до посуду. А тоді повністю залити її окропом. Потримати субпродукт буквально 20 секунд і відразу ж дістати з води. Потім піддіти її кінчиком ножа та акуратно зняти. Очищену печінку акуратно очистити від протоків так, щоб нанести мінімальну шкоду самому м’якушу продукту. Саме від цих протоків, що знаходяться у печінці, вона може бути гіркою.

фото greatlakescattlecompany.com

По-друге, цілу печінку треба вимочити в молоці до трьох годин. Саме молоко зробить її ніжною та забере специфічний присмак печінки.

Готову печінку можна нарізати на шматочки розміром десь 1 см на 1,5 см.

Потім обваляти її в борошні. Але зайве борошно краще струснути, щоб печінка при смаженні не взялась коржем. Смажити з обох сторін по пару хвилин. А от солити вже треба після її обсмаження.

фото ytimg.com

По-третє, коли обираєте печінку, дивіться на її свіжість. Якщо вона свіжа, до слід від натиску на печінці швидко зникає.

По-четверте, під час нарізання печінки слідкуйте, щоб шматочки не були тонкими. Бо під час смаження вона просто швидко пересохне і вже не буде такою соковитою.

Також слідкуйте за температурою олії в сковороді — вона має бути середньою. Щоб не вийшло так, що зверху печінка вже готова, а всередині — ще виступає кров.

Щоб зрозуміти, коли печінку треба перевертати, слідкуйте за її обсмаженням. Як тільки шматок став темним до половини — час перевертати печінку. Намагайтеся не перетримати її на сковороді.

фото postila.ru

Чи готова печінка всередині можна перевірити так — проткнути її ножем. Якщо сік, що виділяється, рожевий, а не червоний, кров’янистий, то печінка готова.

Збережіть до свого кулінарного “складу” цей дуже вдалий рецепт. І у вас вийде яловича печінка, яку можна їсти губами. Смачного!

Поділіться коментарем