Назва «імітація краба» краще описує, чим продукт не є, аніж те, чим він є. Коли інгредієнт з’являється в різних стравах, його справжня ідентичність рідко рекламується. Отже, якщо імітація краба — це не краб, то з чого він виготовлений?
Коротка відповідь — риба, а довга відповідь може призвести до втрати апетиту, якщо ви плануєте взяти на обід суші в супермаркеті. Недорогий рибний м’якуш очищають від кісток, промивають і подрібнюють у пасту під назвою сурімі. Поширений інгредієнт у Східній Азії, сурімі можна обробляти добавками та формувати в різні форми, щоб імітувати дорожчі морепродукти, такі як омар, вугор та краб.
Крім риби «крабові» палички можуть також містити воду, крохмаль, цукор, сіль, яєчні білки та рослинну олію. Ці інгредієнти надають продукту бажаний смак і текстуру і полегшують його заморожування. Червоний барвник (який може бути отриманий від комах, які називаються кошеніль) додають на зовнішню сторону паличок, щоб завершити ілюзію. Хоча штучний краб – це переважно риба, для смаку іноді додають справжній крабовий екстракт, тому людям із сильною алергією на молюсків все одно слід остерігатися продукту.
Сурімі можна приготувати з різних видів риби, але більшість імітаційних крабів — це минтай. Біла риба має м’який смак і запах, що робить її ідеальним кандидатом для перетворення в щось більш смачне. А також це дешево. Імітація краба зазвичай продається за третину ціни справжнього крабового м’яса, що є основною привабливістю інгредієнта. Компроміс за низьку вартість полягає в тому, що там менше поживних речовин (і більше доданих солі та цукру) у порівнянні зі справжнім крабом, а також неприємний факт, що «краб» у вашій їжі насправді є формованою рибною пастою.