Закуска під біленьку, від якої краще відмовитися – поради спеців

1792
Закуска під горілку, від якої краще відмовитися - поради спеців

Мабуть, закуска під біленьку – це дуже довга і цікава тема для розмови. Адже, ті, хто полюбляє міцні напої вважають, що знають абсолютно все про їжу, якою треба заїдати спиртне. В основному люди вважають, що вона має бути жирною ситною, гостренькою, щоб не сп’яніти дуже швидко. Та чи справді це так? Представляємо вашій увазі поради спеців.

Напередодні свят стало відомо, що горілку та інші міцні алкогольні напої — коньяк, абсент, текілу, кальвадос — ні в якому разі не можна закушувати маринованими огірками і подібними продуктами. Виною всьому оцет, який міститься в маринадах.

За словами медиків, оцет і алкоголь – гримуча суміш, яка здатна викликати подразнення слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Ну що ж, послухаємо поради спеців.

Мариновані огірки — ні!

фото botanichka.ru

“Маринади подразнюють слизові і можуть провокувати запалення в поєднанні зі спиртним. Плюс, через роздратовану слизову відбувається більш активне всмоктування алкоголю в кров. Такий же ефект, до речі, викликають і гострі страви”, – заявив гастроентеролог Сергій В’ялов.

Так ось, медик наполягає. Якщо закушувати горілку і коньяк маринованими огірками, то можна спровокувати розвиток гастриту, ерозії і виразки шлунка.

При цьому, в першу чергу, небезпека загрожує тим, у кого вже були діагностовані запалення шлунково-кишкового тракту.

Квашена капуста — так!

фото ytimg.com

Водночас відмінною закускою під міцний алкоголь є квашена капуста, наполягає лікар.

Квашена капуста, уточнив гастроентеролог, містить метил-метіонін-сульфон (або метіонін). Він не тільки захищає шлунок від розвитку виразки. А й здатний надавати вплив, що загоює слизові оболонки шлунково-кишкового тракту.

Крім того, в якості закуски для міцного спиртного непогано застосовувати салати на основі будь-якій зелені. А від продуктів з вмістом оцту слід триматися якомога далі.

фото 1000.menu

І ще: щоб горілка “не вдарила в голову”, тобто, щоб не сп’яніти, потрібно не закушувати випивку, а запивати нею закуску. Тобто прожувати бутерброд, салат, ту ж квашену капусту, а навздогін “перекинути” келих. Тільки так їжа буде перешкоджати всмоктуванню алкоголю.

Червоний перець — теж ні!

фото zonatigra.ru

Така закуска може обпалити ваш кишківник. Отож, обираючи, яка закуска під біленьку буде у вашому меню будьте уважні. Бо від неї залежить не лише ваш стан сьогодні, а й здоров’я завтра. Так що, може варто прислухатися до порад спеців? Але в будь-якому випадку, вибір – за вами.

Поділіться коментарем