Жінкам після 40 років вітамін B12 потрібен як повітря! 14 основних ознак нестачі

197311

Факт: більшість жінок у віці 40-60 років страждають від дефіциту вітаміну B12. І ще більше їх число ігнорує тривожні симптоми цього недоліку.

Кожного дня ми не слухаємо сигнали, які посилає наше тіло. Але з віком, жіноче здоров’я вимагає дуже пильної уваги. І особливо це стосується симптомів нестачі вітаміну B12.

Запаморочення і втрата координації

Ці симптоми, в першу чергу, вказують на те, що впав рівень вітаміну B12. А оскільки ціанокобаламін впливає на оболонку нервів, його дефіцит може призвести до незворотних ушкоджень нервів.

фото zinoti.lt

Проблеми з нігтями і нездорове волосся

Ваше волосся втратило блиск, стало ламким, тонким, випадає? Все це говорить про нестачу цінного вітаміну B12.

М’язова слабкість

Дефіцит ціанокобаламіну викликає не тільки загальну втому, а й справжній м’язовий біль.

Задишка

Цей неприємний симптом – один із наслідків анемії, викликаної дефіцитом вітаміну B12.

Недолік гемоглобіну ускладнює доставлення кисню до тканин, змушуючи легені зношуватися швидше, щоб задовольнити потреби організму в кисні.

фото zinoti.lt

Проблеми з очима

У важких випадках дефіциту вітаміну В12 руйнується зоровий нерв і судини сітківки, зображення двоїться і розмивається.

Постійна втома

Недостатньо гемоглобіну – недостатньо кисню. Недостатньо кисню – ось вам постійне бажання спати. Через брак ціанокобаламіну організму постійно потрібен відпочинок, навіть якщо ви добре виспалися.

Сіра шкіра

Ніякі патчі під очима не врятують! Щоб позбутися від дратівливих синців і блідості шкіри, рекомендуємо перевірити рівень вітаміну B12.

Його недолік викликає порушення кровотворення і руйнування частини клітин крові, внаслідок чого виділяється жовчний пігмент білірубіну, який надає шкірі цей колір.

фото zinoti.lt

Поколювання й оніміння

Це один з найнеприємніших неврологічних симптомів нестачі B12. Порушення нервової системи і недолік кисню викликає оніміння, поколювання в кінцівках, а також – судоми.

Проблеми з пам’яттю

Не можете згадати ім’я старого друга або куди поклали ключі? Прийшов час перевірити рівень вітаміну B12 і відразу ж почати його приймати!

Зміна зовнішнього вигляду язика

Червоний лакований язик – справжня ознака дефіциту вітаміну B12.

Через брак вітамінів структура язика змінюється, він стає яскраво-червоним, ніби покритим лаком. Крім цього, виникає неприємне відчуття печіння на язиці і спотворення смакових відчуттів.

фото zinoti.lt

Перепади настрою

Дефіцит вітаміну B12 у жінок може погіршити депресію, підвищити тривожність і нервозність.

Тому, що цей вітамін бере участь у виробленні гормонів щастя – серотоніну і дофаміну.

Спотворення запахів

Анемія викликає спотворення запахів так, що аромат улюблених парфумів може викликати роздратування. Зате аромат фарби або гасу, раптом починає подобатися.

Проблеми з серцем

Порушення кровотворної функції часто призводить до тахікардії, гіпотонії і багатьох інших симптомів серцево-судинних захворювань.

Температура

фото zinoti.lt

У рідкісних випадках дефіцит ціанокобаламіну може супроводжуватися тимчасовим підвищенням температури тіла до субфебрильних значень.

Якщо ви помітили будь-який з цих неприємних симптомів, необхідно негайно звернутися за професійною допомогою.

Стаття несе інформаційний характер. Її слід взяти до уваги і обговорити зі своїм лікарем. Не займайтеся самолікуванням і будьте здорові.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем