В осінньо-зимовий період багато хто думає: як зміцнити імунітет своїми руками. У цьому нам допомагають не лише вітаміни з аптеки, а й народні засоби. Бо знаємо, що зима для організму — важке випробування, коли потрібно протистояти застуді і вірусним інфекціям.
А також, кожного дня думати про те: як підвищити імунітет? Попри те що ефективність роботи імунної системи наполовину залежить від спадкових факторів, друга половина — цілком в наших руках.
Загартовування, правильне харчування, вітаміни, здоровий сон і позитивні емоції, безумовно, допомагають поліпшити здоров’я і самопочуття. Але додатково можна використовувати і народні засоби для підняття імунітету. Вони не тільки корисні, але і смачні.
Народні засоби
Вітамінний вибух
Пара ложок суміші з горіхів і сухофруктів — кращий спосіб підзарядитися зранку і поліпшити опірність організму хворобам в зимові місяці. Якщо ви шукаєте спосіб, як підвищити імунітет народними засобами, спробуйте цей рецепт, він підходить не тільки дорослим, але й дітям.
Інгредієнти
- ядра волоських горіхів – 300 г
- курага – 300 г
- родзинки – 300 г
- лимон тонкошкірий – 1 шт
- мед – 1 ст. л
Пропустіть через м’ясорубку горіхи з сухофруктами і лимоном. При цьому видаліть з лимона кісточки, а шкірку залиште — в ній багато вітаміну С та інших цінних мікроелементів. Додайте в масу мед і добре перемішайте. Зберігайте цю вітамінну «бомбу» в холодильнику і приймайте по 1 ст. л, перед їжею і перед сном кожен день.
Результати ж не змусять себе довго чекати. Річ у тому, що волоський горіх багатий не тільки аскорбіновою кислотою, але і ефірними оліями, залізом, йодом, цинком і магнієм. Для повного відновлення імунного захисту потрібно з’їдати по п’ять горіхів в день. А якщо ще додати незамінні взимку сухофрукти, вітамінний заряд організму точно забезпечений.
Курага — цінне джерело калію, вітамінів В1 і В2. До її складу входять важливі для імунітету мідь, селен, фосфор і натрій. А лимон, який називають яблуком безсмертя, містить флавоноїди, що створюють невидиму стіну, через яку бактеріям і вірусам проникнути в організм дуже важко.
Але найбагатший на мікроелементи і вітаміни — мед, в якому також виявлені біогенні стимулятори, що живлять імунну систему. До речі, дітям давайте горіхову суміш з сухофруктами по 1 ч. л, щоб поспостерігати, чи немає у них алергічної реакції. Навіть малюки із задоволенням їдять ці смачні ліки.
Як підвищити імунітет? Для цього є духмяний чай «Журавлина»
Взимку дуже доречним гарячий вітамінний чай з журавлиною, горобиною і запашними прянощами. Він відмінно зігріває і збагачує організм необхідними вітамінами і мікроелементами. А пити його — одне задоволення, особливо якщо додати мед.
Інгредієнти
- горобина – 100 г
- журавлина – 100 г
- вода – 1 л
- палички кориці – 2 шт
- гвоздика – 3 шт.
- зірочка анісу – 1 шт
- мед – 2 ст л
Рецепт чаю простий. Промийте і переберіть ягоди, засипте їх в чайник, трохи роздавіть, додайте спеції. Заморожені ягоди краще спочатку розморозити, а вже потім готувати з них напій. Залийте вміст чайника окропом, накрийте рушником або спеціальною грілкою, що зберігає тепло. Додайте мед і насолоджуйтеся чаюванням з присмаком бабиного літа.
Тепер ви знаєте, як підвищити імунітет, — потрібно просто заздалегідь запастися цілющими ягодами. Журавлина має протимікробні, протизапальні та жарознижувальні властивості і вважається природним антибіотиком. А горобина надзвичайно багата на аскорбінову кислоту і фітонцидами, які вбивають віруси і бактерії, прискорюючи одужання.
Прянощі, що додають чаю незрівнянний аромат, не менш корисні для імунітету. Кориця, наприклад, багата на вітамін А, який підтримує організм під час застуди, аніс полегшує стан при захворюваннях дихальної системи, дезінфікує організм і знижує температуру.
Гвоздика ж — потужний природний антисептик і протизапальний засіб при ангіні, хронічному тонзиліті і кашлі. Додайте пару гвоздик в чайник, навіть якщо заварюєте звичайний чорний чай — і відмінний засіб для зміцнення імунітету готово. Головне — не забувайте про мед, адже він активно бореться з вірусами і легко перемагає їх.
Корисні цукерки – зміцнити імунітет своїми руками
Імбир — частий інгредієнт в рецептах лікування народними засобами. Крім того, цей цілющий корінь багатий ефірними оліями, які зміцнюють імунітет. Саме вони і роблять його настільки ароматним і корисним. З імбиру готують чай і настоянку. Але якщо ви хочете спробувати щось особливо смачне і незвичайне, приготуйте імбирні цукерки. Вони допоможуть підтримати імунітет взимку.
Інгредієнти
- свіжий корінь імбиру – 100 г
- фініки – 300 г
- бразильські горіхи (або будь-які інші) – 300 г
- цедра 1 лимона
- вода – 100 мл або трохи менше при необхідності
- висівки — за бажанням
Подрібніть окремо фініки і горіхи, змішайте їх в чашці. Якщо маса виходить занадто твердою — додайте води. Якщо ж маса стала рідкуватою, додайте ще горіхів або висівок. Строгих пропорцій немає. Головне, щоб формувалися цукерки.
Натріть на дрібній тертці цедру лимона і імбир і з’єднайте з горіхово-фініковою масою. Скачайте кульки і поставте їх в холодильник. Можна, звичайно, підсолодити їх медом, але фініки досить солодкі, так що це зовсім не обов’язково.
У бразильських горіхах містяться всі життєво важливі мікроелементи, включаючи цинк і кремній, без яких організм не може нормально функціонувати. Але найбільше в них селену, який підтримує імунну систему, посилюючи опірність інфекціям і хворобам.
Селен міститься й в інших горіхах, але 2 бразильських горішків покривають добову потребу цього мікроелементу. У фініках же містяться речовини, які є згубними для бактерій і мікробів. Крім того, ці плоди викликають прилив енергії і уповільнюють старіння клітин мозку.
Ну, а про імбир ви вже знаєте — в ньому безліч антиоксидантів, які омолоджують організм. Також зберігають життєву енергію. Лимонна цедра не тільки допомагає боротися із застудами, а й запобігає розвитку кісткових захворювань, тромбозу і раку. У вас вийде вишуканий десерт з лікувальним ефектом.
Зелене тріо – зміцнити імунітет своїми руками
З настанням холодів ми часто замислюємося про те, якими народними засобами можна лікувати застуду. Але щоб не допустити ослаблення організму, приготуйте смузі з ківі і фейхоа з додаванням м’яти. Це зелене тріо порадує цікавим смаком і приємним ароматом.
Взагалі фейхоа — фрукт незвичайний і для нас екзотичний, оскільки в ньому можна вловити відтінки ананаса, суниці і банана. Він солодкуватий, трохи терпкий і з легкою кислинкою. Гарний, ситний і корисний десерт змінить ваші уявлення про здорове харчування і зміцнить імунітет.
Інгредієнти
- фейхоа – 2 шт
- ківі – 2 шт
- натуральний йогурт – 150 мл
- мед – 1 ч. л
- листочок м’яти – за смаком
Помийте фрукти, ківі очистіть від шкірки, а у фейхоа зріжте верхівку з «хвостиком». Наріжте плоди кубиками і збийте в блендері, потім влийте в чашу йогурт з медом і ще трохи збийте. Маса повинна вийти, як пюре: і однорідною, і без грудочок. Перелийте смузі в келих, прикрасьте листком м’яти.
Які фрукти допомагають взимку від застуди? Звичайно, фейхоа, незамінний в цю пору року. Адже в ньому міститься багато заліза і вітаміну С. А ця солодка «парочка» допоможе в профілактиці і лікуванні ГРЗ і простудних захворювань. Шкірка фейхоа багата антиоксидантами катехинами, як і зелений чай. А вони зміцнюють судини, серце і омолоджують клітини.
Ківі цінний вітаміном С. Адже в 100 г фрукту міститься 195% добової норми аскорбінової кислоти, а це дуже багато. Рекордна кількість антиоксидантів захищає клітини від старіння і пошкодження клітинних оболонок.
А завдяки серотоніну (6 мкг на 1 грам м’якоті) підтримується позитивний настрій. Навіть листочок м’яти, що прикрашає смузі, можна з’їсти і отримати користь. Адже ця рослина призначається при депресіях, нервових зривах. Але особливо корисна м’ята під час епідемії грипу і при простудних захворюваннях. Загалом, у вас є швидкий і ефективний рецепт, як підвищити імунітет і заодно перекусити.
Як підвищити імунітет? Спрбуйте сік з сонця
Які ще народні засоби застосовують для боротьби із застудою і нудьгою? Ягода No1 – це обліпиха, яскрава і сонячна, найкращі ліки для тіла і душі. Обліпиху дуже люблять народні цілителі, і це не випадково. Оскільки в ній міститься близько 100 вітамінів і мінералів і немає, мабуть, жодного захворювання, в лікуванні якого не використовується ця чудо-ягода.
Якщо ви заготуєте на зиму обліпиховий сік, в ньому збережуться всі корисні речовини. І у вас буде чарівний засіб для підняття настрою і імунітету.
Інгредієнти
- обліпиха – 1 кг
- цукор – 1 кг (1,5 кг)
Звільніть ягоди від гілочок, обдайте їх гарячою водою і дайте їм підсохнути. Перекладіть обліпиху в блендер і подрібніть. Далі протріть масу через дрібне сито, яке не пропускає кісточки, і у вас вийде яскравий і ароматний обліпиховий сік.
Додайте в сік цукор в співвідношенні 1: 1 або 1: 1,5. Точніше, на 1 кг обліпихи візьміть від 1 до 1,5 кг цукру. Добре розмішайте, щоб цукор повністю розчинився, можете злегка підігріти сік, але не доводьте його до кипіння.
Підготуйте скляні банки і кришки для соку – промийте їх, прокип’ятіть і дайте їм обсохнути. Розлийте сік, закрийте кришками і поставте в прохолодне місце — на балкон або в холодильник.
Обліпиха очолює народні засоби для зміцнення імунітету. Вона багата фітостеринами, які покращують склад крові і допомагають антитілам боротися з вірусами. Приємними побічними ефектами стануть зміцнення пам’яті, нормалізація гормонального фону, протизапальний ефект, профілактика остеопорозу, інфаркту, інсульту і раку. А ще хороший сон, поліпшення настрою, красива шкіра, волосся і нігті. Ось така цілюща ягода — обліпиха.
Ми, звичайно, перерахували не всі народні засоби для зміцнення імунітету дорослих і дітей. Але навіть цього буде цілком достатньо, щоб дожити до весни без хвороб і депресії.
В крайньому разі — заварюйте листя малини, плоди шипшини, звіробій і ехінацею, не забуваючи про мед і лимон. З таким арсеналом корисних засобів ніяка зима не страшна. Тому зміцнити імунітет своїми руками – це реально.