Рак грудей – серйозна проблема. Стикаючись з нею, лікарі роблять все можливе, щоб вилікувати пацієнтів. Але, чи роблять самі жінки те ж саме? Належний догляд за собою – найкращий спосіб уникнути проблем зі здоров’ям.
Фахівці акцентують увагу на 7 порадах, які можуть допомогти запобігти раку грудей після 40 років. Адже саме з цього віку ризик захворювання починає збільшуватися.
1. Їжте більше ягід
Вони багаті на антиоксиданти, а також мають протизапальний ефект.
2. Обережно з протизаплідними засобами
Самостійно не приймайте гормональні протизаплідні препарати, тільки після консультації з лікарем.
3. Щільність грудей
Важливо обстежитися у мамолога, який повідомить вам про щільність ваших грудей. Чим щільніше вони у жінки, тим вище ризик розвитку раку молочної залози.
4. Займайтеся спортом
Якщо ваша праця вимагає того, щоб ви довго сиділи, то обов’язково подбайте про те, щоб робити часті перерви на ходьбу. Виберіть зручний для вас спорт: біг, плавання, тренажерний зал, йога – все це може знизити ризик розвитку раку грудей.
5. Контролюйте свою вагу
Люди із зайвою вагою знаходяться у зоні ризику. Особливо важливо стежити за своєю вагою під час менопаузи.
6. Скажемо цукру – ні
Фрукти, безумовно, прибирати з раціону не варто. Але, ось такі солодощі як тістечка, цукерки, печиво, тортики – все це потрібно скоротити. Високий вміст цукру в крові допомагає пухлині рости.
7. Перевірте свою генеалогію
Важливо знати, чим хворіли ваші батьки. Якщо говорити про рак грудей, то слід знатися: чи було це захворювання по материнській лінії. Не менш важливо звернути увагу і на генеалогію батька, адже чоловіки також можуть нести ген BRCA 1 і 2.
Фактори ризику раку молочної залози:
- шкідливі звички (куріння, алкоголь);
- рання менструація (до 12 років);
- цукровий діабет;
- ожиріння;
- вживання гормонів;
- гіпертонія.
На перших стадіях рак молочної залози протікає практично непомітно. Найчастіше його виявляють після мамографії або жінки самі починають відчувати ущільнення в грудях. Тому особливо важливо бути уважними до свого здоров’я і не ігнорувати будь-які підозрілі і нетипові відчуття.
Стаття несе інформаційний характер. Будь-які свої симптоми, у першу чергу, обговорюйте з лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман