Кажуть, що золотисті деруни — то візитівка кожної вмілої господині. А якщо вони вдаються ще й з хрусткою скоринкою, то це взагалі вище всіляких кулінарних похвал. Мабуть, у кожної господині є свій, на її думку, дуже вдалий рецепт. Але ми пропонуємо не зупинятися на досягнутому результаті і спробувати щось новеньке.
Як кажуть головне — в деталях. Так і в цьому рецепті здається, що нічого особливого немає. Той же склад інгредієнтів, така ж технологія приготування. Але от і ні — є один секрет, який ми розкриємо і вам. Тим більше, що саме так деруни готують в Німеччині. А що й говорити, німці знаються на стравах з картоплі та спеціях.
Що потрібно для приготування золотистих дерунів
- Картопля – 350 г
- Цибуля – 1 шт
- Сіль — за смаком
- Мускатний горіх – 0,25 ч. л
- Пшеничне борошно – 10 г
- Розпушувач – 3 г
- Чорний перець (мелений) за смаком
- Яйця – 1 шт
- Манна крупа – 1 ч. л
- Базилік — за смаком
- Соняшникова олія – 50 г
- Йогурт – 150 г
Золотисті деруни з хрусткою скоринкою – рецепт
- Очищену картоплю треба натерти на тертці для дерунів. Потім за допомогою марлевого мішечка віджати з неї зайву рідину, яка наповнена крохмалем.
- Очищену цибулю натерти на такій же тертці. Змішати її з картоплею, яйцем, базиліком і спеціями, які подобаються. Також додати манку, розпушувач і муку. На цьому етапі змішуються практично всі інгредієнти, крім солі.
- Сік, який вичавили з картоплі, треба процідити через марлю або дрібне ситечко, щоб на ньому залишився крохмаль. Цей крохмаль треба додати до основної маси — все перемішати.
- Щодо солі — її треба додавати перед тим, як смажити картопляні млинці.
- На розігріту сковорідку з рослинною олією, треба викладати млинці столовою ложкою. Акуратно розрівнюючи їх від середини.
- Обсмажуються картопляні оладки з двох сторін до золотистого кольору на середньому вогні. Готові млинці треба викласти на паперові рушнички, щоб вони вихололи і позбулися зайвого жиру.
Деруни вже можна їсти. Але, якщо хочеться, чогось більш пікантного і особливого, можна зробити до них соус. Наприклад, можна змішати йогурт зі свіжим базиліком і чорним меленим перцем. Або ж, просто до сметани додайте наш відомий український символ приправ — кріп і смакуйте.
Хоча такі золотисті деруни з хрусткою скоринкою підуть за милу душу і без кропу — з самою сметанкою. Зберігайте цей дуже вдалий рецепт, як приготувати деруни по-німецьки. А смакуйте їх з українським запалом, в колі родини та друзів. Смачного!