Зрозумійте, що у вас болить насправді! Сигнали тіла, які не можна ігнорувати

43744

Біль не можна ігнорувати, тому що таким чином організм сигналізує про хвороби. Але і паніку допускати не слід. Найкращий варіант – відправитися до терапевта або сімейного лікаря, щоб розповісти, в якому місці у вас болить.

Адже цілком може виявитися, що це рефлекторний біль. Що ж це таке?

Як зрозуміти, що болить насправді

фото zinoti.lt

Рефлекторний біль – це біль, що відчувається в місці, відмінному від місця/джерела больового походження. Так діє мережа взаємопов’язаних волокон сенсорних нейронів, які передають больові імпульси до спинного мозку. Коли трапляється травма в одному місці, біль може передаватися по нервових волокнах і проявитися в іншій частині тіла.

Найбільш часто причинами рефлекторного болю виступають внутрішні органи.

Рефлекторний біль: як зрозуміти, що у вас болить насправді?

фото zinoti.lt

Якщо з’явився біль в лівій руці або в області вище попереку, то цілком можливо, що так сигналить серце (№1 на малюнку) про негаразди.

Проблеми з легенями і діафрагмою (2) можуть віддаватися болем у шийному відділі по обидва боки і в верхній частині плечового пояса.

Також на цих же ділянках тіла (шийному відділі і плечовому поясі) хворобливими відчуттями будуть проектуватися проблеми з печінкою і жовчним міхуром (3). А в доповненні, може з’явитися біль з правого боку грудей під соском.

Болем у спині і чутливістю у верхньому сегменті живота можуть віддаватися проблеми зі шлунком та підшлунковою залозою (4).

Біль в середній частині живота, біля пупка, може сигналізувати про проблеми з тонким кишківником (5).

фото zinoti.lt

Товстий кишківник (6) про свої негаразди “повідомить” через больові відчуття саме у місці свого розташування. Якщо ж біль з’явився у правій частині живота, то можна підозрювати апендицит.

Хвороби нирок (7) можуть супроводжуватися болем на значній площі нижньої частини тіла. Це живіт, таз, стегна, спина.

Не виключено, що біль в нижній частині спини також пов’язаний із захворюваннями сечового міхура (8) і яєчників (9).

Що робити у разі появи рефлекторного болю

фото zinoti.lt

У разі появи болю у будь-якій частині тіла слід звертатися до терапевта або сімейного лікаря. Він направляє на консультації до вузьких спеціалістів і на додаткові обстеження.

Не займайтеся самолікуванням! Звертайтеся по кваліфіковану медичну допомогу. І будьте здорові!


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем