Кавун – мабуть, найбажаніша літня ягода. Кожна людина знає, що влітку потрібно встигнути наїстися кавуном досхочу. А ще, його м’якоть – не тільки смачна, але і дуже корисна. Однак, не всі знають, що в кавуні корисно абсолютно все! І якщо ви зберете з кожної стиглої ягоди її кісточки, то отримаєте натуральні ліки проти багатьох хвороб. Думаємо, що ця інформація переконає вас у тому, що не можна викидати кісточки з цих прекрасних ягід!
Насіння кавуна потрібно їсти
Насіння кавуна дивне, коли мова йде про проблеми сечовивідних шляхів і захворювання нирок. Найпростіший спосіб – приготувати з них чай, за допомогою якого можна легко розбити пісок і камені у нирках.
Рецепт відвару
Вам знадобиться близько 20-30 кісточок, які потрібно прокип’ятити близько 15 хвилин у 2 літрах води. Потім пийте цей відвар 2 дні. Зробіть перерву на третій день. Продовжуйте процедуру протягом декількох тижнів, кожен раз з перервою на третій день.
Корисні властивості насіння кавуна
Захист для серця
Насіння кавуна містять велику кількість магнію, який є важливим мінералом для правильного функціонування серця, системи кровообігу і травної системи. Насіння також мають неймовірний профілактичний ефект у запобіганні гіпертонії та ішемічної хвороби серця.
Кавун – молодильна ягода
Кісточки кавуна містять речовини, які зміцнюють шкіру і зупиняють процес старіння.
Зміцнення волосся
Насіння (свіжі) багаті білком і амінокислотами та відмінно підходять для зміцнення волосся. У той час як смажене насіння, може змусити ваше волосся сяяти через велику кількість міді у ньому.
Запобігає пошкодженню волосся
Насіння містить незамінні амінокислоти, які допомагають запобігти пошкодженню волосся. Все, що вам потрібно зробити, це подрібнити кісточки, залити їх рослинною олією (кокосовою, оливковою і т. д.). Через тиждень можна наносити маску на шкіру голови.
Регуляція кров’яного тиску
Речовина аргінін в насінні кавуна відмінно підходить для профілактики ішемічної хвороби серця, нормалізує його ритм і одночасно запобігає звуженню вен. Крім цього, кісточки містять амінокислоти триптофан і лізин.
Джерело ненасичених корисних жирів
80% жиру у насінні кавуна складають ненасичені жири (омега-3). Кісточки є неймовірним джерелом енергії для нашого організму, тому що вони практично не містять калорій.
Лікує свербіж шкіри голови
Масло з кісточок кавуна має м’який, ефективний абсорбівний інгредієнт, який можна використовувати у якості лосьйону для сухої і роздратованої шкіри голови. Для його приготування, потрібно просто подрібнити кісточки, залити їх маслом і дати лосьйону настоятися.
Нігті
Кавунові кісточки багаті білком, який зберігає волосся і нігті здоровими і стимулює їх зростання.
Джерело магнію
Як уже згадувалося, насіння кавуна багато магнієм, що важливо для здорового функціонування організму. Магній нормалізує артеріальний тиск і підтримує серце у нормі. Крім цього, цей елемент незамінний у боротьбі зі стресами і емоційною втомою.
Набряк
Суміш чайної ложки сухого насіння кавуна і чайної ложки меду щодня є відмінною профілактикою від набряків.
Очищає шкіру
Масло на кавунових кісточках ідеально підходить для очищення шкіри обличчя. Воно прекрасно видаляє бруд і відмерлі частинки шкіри. Крім цього, таке масло допомагає впоратися з багатьма проблемами шкіри.
Покращує чоловічу фертильність
Кісточки кавуна містять високий рівень лікопіну, який є чудовою природною допомогою при чоловічому безплідді.
Увага! Цей матеріал несе інформаційний характер. Перед його використанням, отримаєте консультацію у свого лікаря.
Літературний переклад – Маруся Фріман