7 фактів про вівсянку, які можуть вас здивувати

611

Коли погода стає холоднішою, багато хто з нас повериається до вівсянки як теплого, затишного сніданку – і це добре. Вона є натуральним цільним зерном і багата на різновид розчинної клітковини, яка може допомогти вивести «поганий» нижчий холестерин ЛПНЩ з вашого організму. Розчинна клітковина також допомагає залишатися ситим, тому тарілка вівсяної каші виглядає як особливий сніданок. Але вівсянка – це не тільки сніданок; насправді у скромному вівсі є набагато більше, ніж ви можете уявити. Ось кілька речей, які можуть вас здивувати.

вівсяні пластівці

Різні сорти мають однакову харчову цінність.

Існує хибна думка, що вівсянка швидкого приготування є чимось неповноцінним, а гранульована — найбільш поживна. Але незалежно від того, виберете ви швидкий, старомодний або гранульований овес, усі вони забезпечують приблизно однакове харчування: приблизно 4 грами клітковини, 4-6 грамів білка на порцію та подібну кількість вітамінів і мінералів. І всі вони на 100% з цільного зерна, містять усі частини вівса. Тому купуйте те, що вам більше подобається.

Вона може збагатити страви з м’яса.

Хочете, щоб фарш став ще смачнішим у тако або соусі для макаронних виробів? Додайте від 1/2 до 1 склянки вареної гранульованої вівсянки на сковороду, поки обсмажуєте м’ясо.

Вона є поживною заміною панірувальних сухарів.

Ви додасте більше клітковини, використовуючи старомодний або швидкий овес замість панірувальних сухарів у рецептах фрикадельок і м’ясних рулетів. Як і панірувальні сухарі, овес діє як сполучна речовина і надає ніжну текстуру.

Вона не містить глютену.

Овес сам по собі від природи не містить глютену. Але якщо вам потрібно уникати глютену через целіакію або іншу причину, шукайте пакування з написом «без глютену», бо овес може перероблятися на підприємстві, де також виготовляють продукти, що містять глютен, і може статися перехресний контакт.

Її можна подрібнити в борошно.

Ви можете замінити мелений овес на чверть універсального борошна в рецептах кексів, швидкого хліба та печива. Щоб приготувати 1 склянку вівсяного борошна, змішайте 1 1/3 склянки звичайної вівсянки в порошок в кухонному комбайні або блендері.

Вона добре смакує зі смузі.

Для додаткової густоти та клітковини додайте до 1/2 склянки вівса в блендер під час приготування смузі. (Для цього візьміть вівсянку звичайну або швидкого приготування — не гранульовану.)

Готувати її не потрібно.

Вівсянка, замочена на ніч, була у тренді в соціальних мережах деякий час. Якщо ви ще не куштували, ось як її приготувати: додайте в ємність рівні частини вівсянки й молока (звичайного або рослинного), а також фрукти та підсолоджувач на ваш вибір. Перемішайте, накрийте кришкою і залиште на ніч, а потім їжте холодною, прямо з холодильника.

Поділіться коментарем