Чому подрібненому часнику варто відпочити 5 хвилин перед приготуванням

166

Є небагато рецептів, яких я відмовляюся дотримуватися, але є одна інструкція, яку я завжди виконую по-своєму. Коли в рецепті йдеться про зубчик часнику, я помножую його кількість щонайменше на 10. Часник — це смак, який змінює рецепт, тому я люблю додавати його скрізь, де тільки можу. Найкраще в часнику те, що він не просто додає апетитного смаку, він наповнений смачними перевагами. І нещодавно я знайшла спосіб максимізувати ці переваги.

Які переваги часнику?

Окрім того, що часник відлякує вампірів і робить чудовий соус до пасти, він також містить потужну сполуку — аліцин. Він апетитний, ситний і список переваг часнику для здоров’я постійно зростає, що є аргументами на користь команди часнику. Часник працює як антибіотик широкого спектра дії, має протизапальні властивості, розблоковує вуха, містить потужні поживні речовини і творить чудеса для здоров’я кишечника.

Аліцин — чарівна сполука

То що ж таке аліцин? Ми знаємо, що це сполука, але що вона робить? Дослідження показали, що ця сполука може допомогти полегшити набряк і блокувати вільні радикали, які шкодять клітинам і тканинам вашого організму і призводять до захворювань. Ця сполука є одним з основних активних компонентів часнику, і саме вона надає йому виразного смаку та аромату.

І де ми її знаходимо? Хімічна речовина міститься у свіжому часнику. Фермент під назвою алліїназа активується, коли зубчик часнику подрібнюють або розчавлюють. Цей фермент перетворює алліїн на аліцин.

Чому варто подрібнити часник і дати йому відпочити

Чистий аліцин залишається стабільним у свіжому подрібненому або нарізаному часнику лише протягом короткого часу. Але якщо дати часнику постояти 5—10 хвилин після подрібнення або нарізання, це допоможе підвищити його рівень. Тож перш ніж одразу починати готувати часник, скористайтеся простою порадою: спочатку розчавіть його. Після того, як я дізналася цю корисну для здоров’я інформацію, я завжди спочатку нарізаю часник кубиками і розминаю його. Це невелика різниця, але я знаю, що це найкраще для мого здоров’я в довгостроковій перспективі.

Поділіться коментарем