Чи варто використовувати олію розмарину для росту волосся?

100

Ефірна олія розмарину та волосся

Розмарин — кулінарна та цілюща рослина. Ця деревна багаторічна рослина походить із Середземноморського регіону, де її століттями використовували як їжу та ліки.

Подібно до орегано, м’яти й кориці, розмарин часто зустрічається у вигляді ефірної олії. Ефірні олії — це висококонцентровані дистильовані екстракти летких рослинних сполук. Їх використовують для приготування їжі, прибирання, краси, здоров’я та інших цілей.

Ефірна олія розмарину — поширений сорт, який ви можете придбати й використовувати як домашній засіб. Користь олії для здоров’я варіюється від антиоксидантних до протизапальних властивостей, а також для покращення пам’яті тощо.

В останні роки з’явилися твердження, що олія може бути корисною для росту волосся. Дехто стверджує, що вона навіть може запобігти випадінню волосся, вказуючи на те, що середземноморські культури використовували розмарин в ополіскувачах для волосся для сприяння росту волосся протягом сотень років як доказ.

Чи може розмаринова олія лікувати випадіння волосся?

Ідея про те, що розмаринова олія стимулює ріст волосся, може походити від основних переваг розмарину для здоров’я. Вважається, що рослина у формі ефірної олії:

  • має протизапальні властивості;
  • сприяє росту нервів;
  • покращує кровообіг.

Як і ефірна олія м’яти (також використовується для стимулювання росту волосся), ефірна олія розмарину посилює кровообіг. Як наслідок, вона може запобігти нестачі кровопостачання у волосяних фолікулах, їх відмирання та випадіння волосся.

Окрім стимуляції росту волосся, ефірна олія розмарину використовується для запобігання передчасному посивінню та появі лупи. Це також може допомогти сухій шкірі голови або такій, що свербить.

Чи підтверджують ці твердження дослідження?

Згідно з деякими науковими даними, розмарин може бути корисним для нервової тканини.

В одному дослідженні карнозинова кислота, активний інгредієнт рослини, загоювала пошкодження тканин і нервів. Ця здатність загоювати нервові закінчення може також омолоджувати нерви в шкірі голови, що, своєю чергою, може відновити ріст волосся.

Більш показові недавні дослідження показують, що розмарин безпосередньо допомагає захистити від випадіння волосся.порівнювали ефірну олію з міноксидилом, комерційно відомим як Rogaine. Обидва препарати використовували на людях з андрогенною алопецією.

Результати показали, що ефірна олія розмарину була настільки ж ефективною, як і міноксидил. У процесі лікування вона допомогла усунути побічний ефект свербіння шкіри голови більш успішно, ніж міноксидил.

Дослідження екстракту листя розмарину (відмінного від ефірної олії) показало, що він стимулює ріст волосся. Це відбувалося, коли втрата волосся була спровокована тестостероном (як при гніздовому облисінні). Однак це дослідження проводилося на мишах.

Два окремі клінічні огляди — і один з них від 2011 року — також визнають потенціал розмарину для росту волосся. У першому з них цитується дослідження з успішним відростанням волосся у людей з алопецією які використовували ефірні олії. Однією з цих ефірних олій була розмаринова.

В останньому огляді ефірна олія розмарину була описана як засіб, що відновлює втрату волосся. Це було пов’язано з його ефектом поліпшення кровообігу.

Як використовувати розмаринову олію від випадіння волосся?

Ось кілька способів використання ефірної олії розмарину як засобу для відновлення та потовщення волосся. Для початку спробуйте будь-яку з цих процедур один-два рази на тиждень. Використовуйте їх частіше, коли захочете або коли вам стане комфортно їх застосовувати.

1. Втирайте безпосередньо у шкіру голови

Змішайте приблизно 5 крапель ефірної олії розмарину з чайною ложкою олії-носія (наприклад, олії жожоба або кокосової олії), рівномірно нанесіть на шкіру голови після ванни або душу. Змивати олію після цього необов’язково, але якщо ви все ж таки змиваєте, залиште її на шкірі голови принаймні на 5-10 хвилин.

2. Змішайте її з шампунем

Це також може стосуватися кондиціонерів, лосьйонів або кремів. Будьте обережні й не додавайте занадто багато. Дотримуйтеся приблизно п’яти крапель на унцію продукту. Після цього використовуйте продукт як зазвичай. Ви також можете додати 2-3 краплі безпосередньо в будь-який засіб для волосся, наносячи його на долоню перед використанням.

3. Додайте її до власного домашнього шампуню

В Інтернеті є багато рецептів основи для шампуню. Ви також можете додавати ефірні олії для отримання бажаних переваг для здоров’я та краси. Це може бути суміш харчової соди, кокосової олії, ефірної олії та, можливо, інших олій.

Що потрібно знати перед використанням розмаринової олії?

Уникайте потрапляння ефірної олії в очі. Якщо контакт стався, швидко промийте очі холодною водою.

Також будьте обережні, щоб не наносити занадто багато олії на шкіру голови. Відомо, що ефірна олія розмарину подразнює шкіру. Це може викликати дискомфорт, але не є небезпечним для здоров’я. Щоб уникнути подразнення шкіри, перед нанесенням розбавте олію олією-носієм або іншим продуктом.

Недостатньо відомо про безпеку використання ефірної олії розмарину під час вагітності або годування груддю. Хоча використання ефірної олії від випадіння волосся здійснюється лише місцево, будьте обережні — її ефекти в цьому відношенні все ще невідомі.

Підсумок

Розмарин успішно використовується багатьма для сприяння росту волосся. Використання ефірної олії розмарину цілком може зробити те ж саме для вас.

Наука та особистий досвід переконливо свідчать, що ефірна олія дійсно захищає від випадіння волосся, особливо від облисіння, пов’язаного з чоловічим або жіночим облисінням. Вона навіть може бути ефективною при алопеції.

Ефірна олія розмарину — це простий засіб, який можна використовувати вдома, і він може навіть конкурувати з комерційними продуктами. Щобільше, вона цілком безпечна при правильному застосуванні й має дуже мало побічних ефектів.

Поділіться коментарем