Ці продукти допоможуть вам поліпшити кровообіг

103

Кровообіг — це ключ до успіху

Circulation Is Key

Кров — це ніби супермагістраль вашого тіла. Вона переносить поживні речовини та кисень до всіх органів — від серця і мозку до м’язів і шкіри.

Здорове харчування — один зі способів оптимізувати кровообіг, або кровотік. У поєднанні з фізичними вправами, гідратацією, контролем ваги та відмовою від куріння деякі продукти можуть допомогти поліпшити кровообіг. Наступного разу, коли ви підете до продуктового магазину, подумайте про те, щоб додати ці продукти до свого кошика.

Каєнський перець

Cayenne Pepper

Цей яскраво-червоний перець робить більше, ніж просто додає стравам гостроти. Завдяки сполуці під назвою капсаїцин, каєнський перець може допомогти вашим артеріям добре працювати. Він також може допомогти розслабити м’язи кровоносних судин, щоб кров могла легко текти. А це добре для вашого кров’яного тиску.

Буряк

Beets

Цей коренеплід багатий на нітрати, які ваш організм може перетворити на оксид азоту. Оксид азоту допомагає природним чином розслабити кровоносні судини та поліпшити приплив крові до тканин і органів. Дослідники виявили, що буряковий сік також може знизити систолічний артеріальний тиск (перша цифра в показниках артеріального тиску).

Ягоди

Berries

Ягоди багаті на антиоксиданти, в тому числі на один з них, який особливо корисний для кровоносних судин: антоціан. Це сполука, яка надає червоним і фіолетовим продуктам насичений відтінок. Антоціан може допомогти захистити стінки артерій від пошкоджень і не дати їм стати жорсткими. Крім того, антоціан стимулює виділення оксиду азоту, який допомагає знизити кров’яний тиск.

Жирна риба

Fatty Fish

Якщо вам завжди було цікаво, чому риба корисна для серця, ось одна з причин. Жирна риба, така як лосось, скумбрія, форель, оселедець і палтус, багата на омега-3 жирні кислоти. Дослідження показують, що ці сполуки корисні для кровообігу. Вживання риби не тільки знижує артеріальний тиск у стані спокою, але й допомагає зберегти артерії чистими та незасміченими.

Гранати

Pomegranates

Крихітне соковите червоне насіння всередині граната наповнене поживними речовинами, зокрема антиоксидантами та нітратами. Вони можуть прискорити кровообіг. Вони розширюють кровоносні судини та знижують кров’яний тиск. Це означає, що до м’язів та інших тканин надходить більше кисню та поживних речовин. А для активних людей посилення кровотоку може також сприяти підвищенню працездатності.

Часник

Garlic

Часник корисний не лише тим, що відлякує вампірів. Він містить сполуку сірки під назвою аліцин, яка допомагає кровоносним судинам розслабитися. Дослідження показують, що у людей, які дотримуються харчування, багатого на часник, кров тече ефективніше. Це означає, що серцю не доводиться так сильно працювати, щоб переміщати кров по всьому тілу, що допомагає знизити кров’яний тиск.

Волоські горіхи

Walnuts

Горіхи — це просто божевілля, особливо волоські горіхи. Ці горіхи зі зморшкуватою шкіркою багаті на альфа-ліноленову кислоту, різновид омега-3 жирних кислот, яка може допомогти крові рухатися безперешкодно. Дослідження показало, що регулярне вживання волоських горіхів протягом 8 тижнів покращило здоров’я кровоносних судин, допомогло їм залишатися еластичними та знизило кров’яний тиск.

Виноград

Grapes

Виноград допоможе зберегти ваші артерії здоровими та поліпшити кровотік — і все це завдяки своєму природному солодкому смаку. Дослідження показало, що антиоксиданти, які містяться у винограді, заохочують кровоносні судини розслаблятися і працювати більш ефективно. Крім того, виноград знижує рівень запальних та інших молекул у крові, які можуть зробити її липкою, що може перешкоджати кровообігу.

Куркума

Turmeric

Золотисто-жовта спеція відома своїми протизапальними властивостями, багато в чому завдяки куркуміну — сполуці, що міститься в куркумі. Дослідження показують, що куркумін може стимулювати вироблення оксиду азоту, який допомагає розширити кровоносні судини. Це, своєю чергою, полегшує кровообіг і надходження крові до м’язів та інших тканин.

Шпинат

Spinach

Продукти, багаті на нітрати, такі як шпинат, можуть покращити кровообіг. Ці сполуки допомагають розширити кровоносні судини та створюють більше місця для руху крові. Крім того, дослідження показало, що дієта, багата на шпинат, допомагає зберегти артерії гнучкими й сприяє зниженню кров’яного тиску.

Цитрусові

Citrus Fruit

Вітамін С — не єдина причина зробити цитрусові частиною свого раціону. Антиоксиданти, що містяться у фруктах, можуть допомогти зменшити запалення, запобігти утворенню тромбів і покращити кровообіг. А якщо ви фанат апельсинового соку, то вам ще більше пощастило. Дослідження показало, що регулярне вживання апельсинового соку знижує кров’яний тиск.

Поділіться коментарем