11 ознак, які з’являються на язиці, що вказують на хвороби

20260

Язик – один з найважливіших органів тіла. Він не тільки допомагає пережовувати і ковтати їжу. Але, є однією з частин ротової порожнини, через яку проходять до організму мільйони вірусів й бактерій.

Гігієна порожнини рота важлива для нашого здоров’я, тому необхідно щодня мити язика. В іншому випадку ви можете зіткнутися з одним з цих 11 станів.

11 ознак хвороб, які з’являються на язиці

1. З горбками і покритий жовтуватим нальотом

фото rolloid.net

Грибок Candida albicans, може бути причиною появи жовтуватого нальоту на язиці. Зазвичай він вражає людей зі слабкою імунною системою, які проходять хіміотерапію, приймають певні антибіотики або страждають імунодепресивними захворюваннями. Якщо це ваш випадок, негайно зверніться до лікаря.

2. Фіолетовий

фото rolloid.net

Якщо у вас фіолетовий язик, ймовірно, є проблеми з кровообігом. Це також може бути ознакою високого холестерину, гіпертонії, діабету або хронічного бронхіту.

3. Чорний і волохатий

фото rolloid.net

Це відбувається, коли смакові рецептори стають більше, ніж зазвичай, через вторгнення бактерій. Це також може бути викликано палінням, вживанням великої кількості кави, зневодненням або сухістю в роті, а також використанням деяких ліків.

4. З волоссям

фото rolloid.net

Цей стан називається паратріхозом. Він може виникнути після операції з онкології.

5. З червоними висипаннями

фото rolloid.net

Коли висипи маленькі, вони не здаються серйозними. Але якщо висипання довго не зникає, то потрібно хвилюватися. В цьому випадку, це може бути ознакою серйозних хвороб.

6. При молочниці

фото rolloid.net

Це невеличкі хворобливі виразки, які з’являються, коли ми відчуваємо стрес, або у нас низький імунний захист. Слід знати, що молочниця не зникає сама по собі. У цій ситуації необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

7. Зі складками і тріщинами

фото rolloid.net

Так само, як у нас з’являються зморшки навколо очей, з віком – з’являються зморшки й на язиці. В принципі, вони нешкідливі. 

Але ми повинні дотримуватися правил гігієни порожнини рота, щоб бактерії не скупчувалися в тріщинах і не викликали неприємний запах і дискомфорт.

8. З білими пластинами

фото rolloid.net

Це може бути Лейкоплакія, хвороба, яка викликає рак. Ці поразки зазвичай дуже хворобливі. Часто, цей стан виникає у хронічних курців.

9. З білою плівкою

фото rolloid.net

Якщо ваш язик покритий безболісної білою плівкою, це ознака того, що ви не дотримуєтеся належної гігієни порожнини рота. Не забувайте чистити язика кожного дня.

10. Запалений, м’який і червоний

фото rolloid.net

Це симптом того, що ви страждаєте від дефіциту поживних речовин, наприклад, від нестачі вітаміну B12, або від анемії. При цьому порушенні язик стає більш чутливим, ніж зазвичай, до гарячої їжі або напоїв.

11. Полуничний

фото rolloid.net

Коли язик стає настільки червоним, що виглядає як стигла полуниця – це ознака бактеріальної інфекції, або хвороби Кавасакі. 

Зазвичай цей стан супроводжується високою температурою і висипаннями на тілі. Тому слід негайно звернутися до лікаря.

Стаття несе інформаційний характер. Будь-які симптоми необхідно, в першу чергу, обговорювати зі своїм лікарем.

Поділіться коментарем