Дві підказки, про які мало хто знає. Для тих, у кого є пластикові вікна

34445
Дві підказки, про які мало хто знає. Для тих, у кого є пластикові вікна

Саме від цього залежить комфорт у вашому помешканні – дві підказки, про які мало хто знає, допоможуть зробити ваш дім затишним. Це стосується тих господарів, у кого є пластикові вікна. 

Пам’ятаєте, як раніше з настанням холодів, нам доводилося обклеювати вікна паперовими полосками, а стики затикати поролоном? На щастя, це кропітке заняття можна залишити в далекому минулому, встановивши пластикові вікна.

Але часто ті, хто їх встановлює, зробивши головну справу, забувають повідомити щасливим власникам новеньких вікон про дві важливі речі.

1. Необхідно регулярно змащувати маслом всі рухомі деталі фурнітури. Процедуру варто повторювати 1-2 рази на рік, заливаючи звичайне автомобільне масло.

2. Під час зміни сезонів, вікна слід переводити в літній і зимовий режими.

Як відрегулювати пластикові вікна

Майже всі сучасні конструкції можна відрегулювати. Щоб перевірити, чи переводиться фурнітура в інший режим, досить поглянути на спеціальні ексцентрики (цапфи), розташовані на бічній поверхні стулки.

Фурнітура переводиться за допомогою спеціальних ексцентриків (цапф), розташованих збоку стулки. Якщо на ексцентриках є отвори для шестигранного ключа, зірочки, викрутки або ексцентрик має овальну форму, то даний вид фурнітури, швидше за все, має можливість переводу в літній або зимовий режим. Але можливість перемикання краще уточнювати ще до установки вікон.

Щоб переключити режим вікна, просто поверніть за допомогою відповідного інструменту всі цапфи на стулці (чим більший розмір вікна, тим більша їх кількість) в потрібне положення.

Якщо стулка постійно знаходиться в зимовому режимі, це призводить до додаткового навантаження на ущільнювальну гумку, і вона швидше зношується. Можна легко перевірити режим вікна самостійно. Затисніть стулкою звичайний аркуш паперу: якщо зможете його легко вийняти, вікно знаходиться в літньому режимі.

Для тих, у кого є пластикові вікна, важливо знати, який “догляд” їм потрібен. Адже, часто-густо, ті, хто їх вам встановив, забувають розповісти про дві підказки, які зроблять ваш дім комфортнішим у будь-яку пору року, а ваші вікна служитимуть вам довше.

 

Поділіться коментарем