Ікона Богородиці, що зцілює всі хвороби та викорінює бідність

5585

Пресвята Богородиця неодноразово являла чудодійну допомогу людям через ікони. Охтирський образ Божої матері славиться своїм заступництвом за дітей та сиріт, зцілює будь-які хвороби та викорінює бідність.

Не описати словами, наскільки сильними є співчуття та милість Богородиці до вірян. Звернені до Пречистої Діви молитви завжди знаходять відгук. Читати молитви можна як удома, так і в храмі.

Охтирська ікона Божої матері допомагає матерям, які переймаються життям своїх чад, сиротам, які не знають материнської любові, бідним і знедоленим.

Історія ікони

Ікона Божої матері була придбана 2 липня 1739 за загадкових і чудесних обставин. Священнослужитель Покровського монастиря перебував у Господньому служінні в Харківській області, в невеликому місті під назвою Охтирка.

У той час у покарання за гріхи людей пронизувала смертельна хвороба, лихоманка, на яку давно хворіла дочка вищезгаданого священника. Одного разу, займаючись домашніми справами, пастир побачив яскравий відблиск у траві. Яке було його здивування, коли з Божої волі до його саду потрапила ікона Пресвятої Богородиці!

Священник з трепетом та молитвою підняв святиню та відніс до хати. Тієї ж ночі до нього уві сні з’явилася Діва Марія із зазначенням очистити ікону від усього бруду та пилу освяченою водою. Обмивши ікону, слуга Божий Василь не вилив воду, а залишив її до ранку.

Наступної ночі Богородиця знову прийшла до священника, сповістивши, що відтепер водою, якою була обмита ікона, будь-яка людина зможе вилікуватися від лихоманки. Вранці священник дав ковток своїй дочці, що перебувала в муках, і сталося диво: дитя одужало в одну мить.

До священнослужителя звернулися всі хворі та страждаючі люди, просячи допомоги в такому нелегкому одужанні. Кожен у місті Охтирка був зцілений від смертельної хвороби, а новоявлена ікона стала шануватись як чудотворна.

Де знаходиться ікона

Після набуття ікони в 1739 священником Василем вона знаходилася в його будинку рівно три роки. Але потім пастир став уважати, що така чудодійна сила необхідна й іншим людям, тому має перебувати в церкві. 1742 року святиня була перенесена до парафіяльного храму, де явила ще безліч чудес. 1751 року Святіший Синод проголосив цей образ шанованим і прирівняв до списку чудотворних ікон.

На початку XX століття Охтирській іконі Божої матері була потрібна реставрація. При відправленні до Санкт-Петербурга 1905 року святий образ було втрачено: підтвердження крадіжки та злому не було, але ікона зникла. Після революції святиня була знайдена в Китаї серед російських мандрівників та емігрантів.

Ікона подорожувала з міста до міста, доки була передана російському духовенству в Сан-Франциско. На сьогодні святий образ знаходиться у російській православній церкві за кордоном. Святі списки є у Миколаївській церкві у місті Москва, у Михайлівському Храмі міста Харкова та у місті Самара у Пустинно-Миколаївському соборі.

Опис ікони

На іконі Пречиста Діва зображена до пояса зі складеними в молитві руками. Обличчя Богородиці звернене на розп’яття Ісуса Христа. Окрасою ікони служать лики святих по обидва боки та напис знизу.

Святиня зображає події страшної страти Спасителя і звертає увагу людей на ті муки, яких зазнала Мати всіх матерів. У страсний тиждень перед Великоднем віряни згадують усі муки Христа у скорботі та втраті.

У чому допомагає Охтирська ікона

Святий образ допомагає кожній матері, яка турбується за добрий лад свого чада у жорстокому світі. До її заступництва звертаються люди, що моляться за власне зцілення та здоров’я своїх дітей.

Богородиця допомагає і сиротам, яким невідоме справжнє кохання матері. Багато хто просить у молитві про допомогу у справах своїх, про звільнення від бідності, нещастя, поганих думок.

Молитва чудотворної ікони

Молитви Богородиці славляться своєю силою перед важкими обставинами та труднощами у житті. Їх слід вимовляти зі щирістю, вірою та любов’ю. Молитися перед образом Охтирської ікони можна так:

«О, Благословенна Володарко Царства Небесного. Ми дивимося на Твій святий образ у скорботі та співчутті. Передай, Благочестива Діво, наші молитви Ісусу Христу, хай не залишить нас у хвилини смутку і випробувань. Огороди своєю участю життя наше від спокус, напастей, ворогів та діянь бісівських. Даруй нам милість Свою і допоможи впоратися зі спокусами.

Не допусти гріховного падіння нашого, даруй нам пізнання істини Божої, любов християнську до кожного, відсутність брехні та зради і виконання всіх заповідей. Царице Небесна, подивися на нас з висоти і зціли хвороби душі й тіла, викоріни озлобленість, жадібність, даруй терпіння, праведність, захист, втіху та прощення.

Допоможи нам відкрити в серці своєму справжню любов до Бога та ближнього, спаси і збережи від невіри, безбожності та злих язиків. Допоможи кожному, хто молиться, знайти віру міцну та прощення гріхів. Віддаємо душі свої на заступництво Твоє. Нехай славиться ім’я Твоє, і Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь».

Поділіться коментарем