У Китаї, з давніх часів знають, що ламінарія та її цілющі властивості допомагають підтримувати людей, які мають слабке здоров’я. Тому як вона повертає сили старим і допомагає відновити імунітет після важких хвороб. Нам дісталося це морське диво в дар від природи. Але не дивлячись на те, що зараз ламінарія — не рідкість в наших магазинах, її чарівними властивостями користуються не всі.

Китайські лікарі дали ламінарії прізвисько «морський женьшень». Це сталося тому, що вживання цієї водорості допомагає швидко відновити сили людини, яка втомлена та ослаблена. Китайці пояснюють своє гарне самопочуття до глибокої старості тим, що вони регулярно вживають цей корисний продукт. Влада Китаю ще в давнину забезпечила доставлення ламінарії в найвіддаленіші куточки країни. Причому, доставлення оплачувалася коштом держави.

фото www.apte4ka.com/wp-content/uploads/2017/10/blog_post_laminaria.jpg

Давайте разом розглянемо корисні властивості цього морського дива. Насамперед це один із самих низькокалорійних продуктів. Всього 5 ккал на 100 грамів. Недарма, морська капуста шанується серед вегетаріанців.

Йод

Ламінарія неймовірно багата на цей корисний мікроелемент. Всього 50 грамів водоростей здатні задовольнити денну потребу людини в йоді. Це дуже важливо в наш час тотального йододефіциту. Йод також добре впливає на стан щитоподібної залози, зокрема лікує ендемічний зоб, гіпотиреоз, Базедову хворобу.

Вітамін B12

Це досить рідкісний вітамін, який міститься в овочах і фруктах в дуже малих кількостях. Ламінарія просто клондайк по виробництву цього вітаміну.

фото migmuzon.info/wp-content/uploads/2019/02/morskaya_kapusta-1.jpg

Морська капуста чудово підходить для профілактики та додаткового лікувального засобу при атеросклерозі

Якщо включити ламінарію у своє щоденне меню, то надлишок холестерину перестає відкладатися на стінках судин і стане виводитися з організму.

Настій з сухої ламінарії допомагає вилікуватися від затяжного стресу

Морська капуста багата бромом і вітамінами групи В, які заспокоють і приводять нервову систему до ладу.

У складі ламінарії є така корисна речовина як ламінін, яке має здатність нормалізувати кров’яний тиск.

Купуючи ламінарію, віддайте перевагу свіжомороженому продукту. Після розморожування, її слід опустити на кілька хвилин в окріп, а після замаринувати.

Якщо немає можливості придбати заморожену ламінарію, можна купити сушену. В такому вигляді вона зберігається до трьох років і служить відмінною харчовою добавкою. У профілактичних і лікувальних цілях досить з’їдати в день дві чайної ложки сухої морської капусти. Можна пити з неї настої, додавати її замість солі в страви.

Можна, звичайно, купувати готову мариновану ламінарію, на вагу. Але краще це робити тільки у перевіреного постачальника.

фото likemi.ru/wp-content/uploads/2019/10/image-9.jpeg

Ламінарія і її корисні властивості гідні найпильнішого вивчення. Не варто забувати, що нам дісталося це морське диво в дар від природи та слід скористатися цим. Однак, перед вживанням ламінарії в їжу, не забудьте порадитися з вашим сімейним лікарем.