Маленька хитрість садівників: вони закопують у землю цілі яйця та банани

138

Якщо у вас є власний сад або ви принаймні вирощуєте кімнатні рослини в горщиках, цей трюк вам обов’язково варто спробувати. Багато садівників закопують сирі яйця, часто разом з бананами, в ґрунт під рослинами, які вирощують.

Хитра хитрість садівників: вони закопують цілі яйця та банани в землю

Поживні яйця

Можливо, ви ще не чули про це, але яйця та банани є одними з найкращих природних добрив для багатьох рослин. За останнє десятиліття або близько того удобрення ґрунту ними стало дуже популярним у деяких частинах світу – особливо серед садівників-любителів, які мають невеликі врожаї та можуть дозволити собі приділяти трохи більше часу своїм рослинам.

Хитра хитрість садівників: вони закопують цілі яйця та банани в землю

Користь для рослин

Що містять яйця і банани? Яйця містять цілий набір корисних поживних речовин (мідь, фтор, залізо, кремній, цинк і ін.), але особливо важливим для рослин є кальцій. Він зміцнює стебло, клітинні стінки, а також робить рослину більш стійкою до стресових ситуацій. Кальцій необхідний для вирощування томатів, щоб запобігти гниттю листя.

З іншого боку, банани вважаються найкращим органічним джерелом одного з 3 найважливіших компонентів для росту рослин – калію. У них його багато: підраховано, що 42% банана складається з калію. Ось чому вони так добре підтримують ріст майже всіх рослин.

Хитра хитрість садівників: вони закопують цілі яйця та банани в землю

Практичні поради

«Добре, я приготував яйця і банани, як їх використовувати?» – дуже просто: просто закопайте їх у землю на глибину приблизно 25 см (або трохи більше) під рослинами – і все. Час від часу, звичайно, ви можете закопувати нове яйце і новий банан. Але важливо не закопувати їх занадто високо – гнилі яйце і банан видають дуже сильний і неприємний запах. Навіть якщо це не проблема для вас, ви повинні враховувати, що це, ймовірно, приверне до вашого саду увагу шкідників. А ще банан і яйце також можна використовувати для рослин у горщиках.

Інші способи

Якщо ви не хочете закопувати цілі яйце та банан, є ще кілька нескладних прийомів, які допоможуть вашим рослинам рости. Замість яйця можна закопати просто шкаралупу, бажано максимально подрібнену. Полив рослин водою, яка використовувалася для варіння яєць, або водою, яка використовувалася для замочування бананової шкірки, також дасть їм деякі поживні речовини.

Хитра хитрість садівників: вони закопують цілі яйця та банани в землю

Протипоказання

Не використовуйте яйця і шкаралупу для рослин, субстрат яких повинен бути кислим! Щодо кімнатних квітів, не слід використовувати цей спосіб для папоротей і азалій.

Чи знаєте ви інші подібні садові хитрощі?

Поділіться коментарем