Із появою нових технологій прання взуття в машинці для більшості господинь стало звичною справою. Та, все ж таки, є ті, що й досі труть свої улюблені кросівки щіткою, боячись пошкодити взуття й свою помічницю для прання. Та основні правила і корисна пам’ятка допоможуть зробити все “тіп-топ” — взуття чисте, пральна машинка — ціла.

І хоча багато виробників взуття все ж таки попереджають, що догляд має бути вручну, завжди є виключення з правил. І коли стоїть питання — прати чи не прати, треба просто знати деякі секрети. Бо, звісно, що не все взуття можна випрати автоматично. Наприклад, шкіряне — все ж краще руками. А от тряпчані капці, кросівки, балетки чи кеди можна сміливо відправляти до своєї помічниці. Головне — дотримуватися правил. Бо можна залишитися і босоніж, і без пральної машинки, без якої життя сучасної жінки — справжній ад.

фото openoblokah.ru/wp-content/uploads/cleaning_ranning_shoes_9-1024×768.jpg
  • Отож, по-перше, прати можна взуття з текстилю — кросівки, балетки, домашні тапочки, босоніжки і т.д. Але не з шкіри.
  • По-друге, взуття, що має масивну важку підошву, теж краще чистити вручну. Адже воно може пошкодити барабан або скло в дверцятах пральної машини.
  • По-третє, щоб ваша помічниця служила вам довше, варто взуття трохи очистити перед пранням. А саме — від великих частинок бруду, камінців, що застрягають у протектор підошви і т.д.
  • Четверте — взуття прати при температурі не вище 30 С. І ще краще використовувати рідкий гель. Бо сипучий порошок важко виполоскати з тканин взуття.
  • П’яте — витягти зі взуття устілки та шнурки. І застебнути все, що можна.
  • Шосте — придбайте спеціальний мішок для прання взуття. Він попереджає пошкодження барабану пральної машини та деформацію взуття.

Від неприємного запаху та жовтуватого кольору білі кросівки позбавить сода. Перед пранням, на ніч в кожен кросівок покласти соду, а потім випрати в режимі для спортивного взуття. І сушити його треба на свіжому повітрі, а не батареї. Бо взуття може деформуватися або відклеюватися.

фото openoblokah.ru/wp-content/uploads/2602860.jpg

Виявляється, що прання взуття в машинці — не такий страшний процес, як його багато хто уявляє. А основні правила і корисна пам’ятка підкажуть, як випрати кросівки чи кеди так, щоб і результат був блискавичним, і щоб пральна машинка не постраждала.