Несподівані болісні судоми литок, стопи або пальців ніг знайомі кожному. Та більшість ігнорує ці сигнали нашого тіла, вважаючи їх простими дрібницями. Але причини судом вночі можуть критися в серйозних захворюваннях. Аби вгамувати приступи використовують знеболювальне. Та є прості народні рецепти, щоб від них позбутися і полегшити симптоми.

фото zdravcity.ru/upload/blog/muscle-cramps-1.jpg

Зазвичай, коли тіло судомить, використовують відомий знеболювальний препарат — ібупрофен. Та натомість додаються ще й побічні дії цього препарату. Особливо негативно ці таблетки діють на нирки й суглоби. Ще ж і надто, вони лише тимчасово розв’язують проблему. Тому що всього лиш знеболюють, але аж ніяк не лікують. Й доводиться їх приймати щоразу більше й більше, аби відчути полегшення.

Проте, аби позбутися “корчі” в тілі треба знати причини таких нападів. Тільки усунувши джерело болю, можна говорити про вдале лікування судом. Отож, вони можуть з’являтися, коли людина хвора на діабет, має проблеми з циркуляцією крові, гіпотиреоз, анемію або ж від впливу низьких температур. Крім того, судоми можуть з’являтися під час нервового напруження та стресу.

Отож, коли людина багато працює фізично, вона має тримати в нормі свій водний баланс та мінеральні запаси організму. Тому треба пити воду й ввести до свого раціону продукти, що містять магній, натрій, калій. А саме — багато фруктів та овочів, горіхи й різне насіння. Допоможуть і цитрусові, які багаті вітаміном С, що сприяє нормалізації кровообігу та насиченню клітин киснем.

А ще, аби позбутися нічних судом та міцно спати, ми пропонуємо скористатися простими народними рецептами.

No1

фото drug.org.ru

У блендері треба перебити 3 стебла селери й додати туди трохи води. Далі вичавити сік з 1 апельсина й змішати його з цим пюре. Вживати цей напій по 1 склянці між прийомами їжі. Якщо ходите до спортзалу, то перед тренуваннями.

No2

фото img5.goodfon.ru/wallpaper/nbig/d/c8/banka-sok-trubochka-tomaty-pomidopy-zelen-boke.jpg

У блендері збити — помідор, огірок, два стебла селери й трохи петрушки. Вживати за півгодини до сніданку.

No3

фото img02.rl0.ru/afisha/1500x-/daily.afisha.ru/uploads/images/a/18/a18016b5029b45e0a82451b1d8e68058.jpg

Знадобиться кунжут. Його варто замочити у 100 мл води на 3 години. Вистачить 2 ст. л. Пересипати його в блендер та додати фрукти — 1 зелене яблуко й половинку банана. Ще приправити 1 ч. л меду. Все перебити до стану пюре. Пити цей коктейль 1 раз на день замість перекусу.

Як бачите, причини судом можуть бути різними. Тому й лікування теж має бути відповідним. Є народні рецепти, щоб від них позбутися швидко та ефективно. Проте, перед лікуванням проконсультуйтеся з лікарем. Адже для ефективної терапії потрібен точний діагноз, який може поставити лише спеціаліст.