Що дарує жінкам молодість? Філософи говорять, що це кохання, а косметологи стверджують, що догляд та здорове харчування. Зокрема, продукти — це джерело рослинного естрогена, який називають гормоном жіночої молодості та краси. Ця пам’ятка для жінок, якою ми поділимося сьогодні, допоможе зрозуміти, що ж таке треба їсти, щоб завжди бути в тонусі та сяяти молодістю.

фото vladtime.ru

І, як не крути, а все-таки частина правди у вислові, що краса ховається всередині, таки є. Бо краса залежить від здоров’я всього організму, гормонального фону. А жіноче здоров’я напряму пов’язане саме з естрогеном — гормоном, який “творить” жінку зсередини й ззовні. Його ще називають гормоном сексуальності. Бо саме він забезпечує красиві округлі жіночі форми, груди та навіть тонкий жіночий голосок. Його головна функція — це забезпечити дітородну функцію жінки.

фото sm-news.ru

Якщо цього гормону не вистачає, то жінка впадає в депресію, а настрій змінюється, наче різкі неочікувані пориви вітру в сонячний день. Жінки набирають зайві кілограми, відчувають припливи та швидко втомлюються навіть від буденних клопотів. Тоді починає згасати в жінці “Жінка”. Вона не переймається одягом, не цікавиться косметикою, стає неуважною, занадто чутливою до будь-яких чинників, знижується Лібідо. Словом, гасне, немов свічка.

Тому вчені наголошують, що молодість не залежить від віку, а лише — від рівня цього гормону.

Зазначимо, що визначити рівень цього гормону в крові не можна лише за ознаками, про які говорилося вище. Треба здати аналізи і лише тоді почати гормональне лікування.

Проте, медичне лікування може призвести до того, що організм жінки просто звикне до гормонів і не захоче виробляти їх самостійно. Більш м’яку дію мають фітоестрогени — природні гормони, що містяться в рослинах і травах.

Існують такі види рослинних гормонів: ізофлавоноїди, лігнано і куместани. Вони містяться в таких продуктах.

Мелений льон

фото edinstvennaya.ua

Його треба споживати з водою. Достатньо буде 2 столових ложки. Льон можна додавати до різних каш або просто їсти з медом.

Кунжут і насіння соняшнику

фото seedspost.ru

Бобові: зелений горох, квасоля, нут, соя

фото missochka.ru

А також зернобобова — сочевиця, яка багата на білок та триптофан, який береться зі стресами та депресивними станами.

Будь-які висівки

фото dobre.stb.ua

Кава

фото walldeco.ua

Абрикоси свіжі або курага

фото clutch.ua

Естрогеном також багаті і такі трави: шавлія, хміль, корінь женьшеню, арніка, ромашки, липа, корінь солодки.

Ця пам’ятка для жінок допоможе скласти свій раціон харчування так, щоб бути молодою, красивою й енергійною. Бо продукти — це джерело рослинного естрогена, який і дарує жінці молодість у будь-якому віці.