Продукти, які краще не гріти в мікрохвильовці — корисна пам'ятка

592
Продукти, які краще не гріти в мікрохвильовці — корисна пам'ятка

Мікрохвильова піч — незамінна помічниця господинь на кухні. Але варто знати, що є продукти, які краще не гріти в мікрохвильовці. Ось вам корисна пам’ятка — правила для того, щоб страви не псувалися, були такими ж корисними й після цього.

В основі цих правил два принципи. По-перше, для розігрівання треба використовувати спеціальний посуд — керамічний, фарфоровий або з вогнетривкого скла. По-друге, не всі продукти можна розігрівати в мікрохвильовці. Бо вони можуть не лише втратити свою корисність, а ще й стати шкідливими.

То що не можна розігрівати в мікрохвильовій печі?

фото bonduelle.ru

Навіть не думайте робити це із замороженою капустою броколі. Бо під час розігрівання руйнуються всі мікроелементи та вітаміни, що містить цей овоч. Краще приготувати її на пару — і корисно і не менш смачно.

фото agro-mir.com.ua

Доведено, що часник може запобігти онкозахворюванням. Але, якщо розігріти його в мікрохвильовці, то всі його корисні та лікувальні властивості зникнуть.

фото elitgroup-ts.ru

Це стосується і замороженого м’яса. Бо під час його розморожування у мікрохвильовій печі продукт втрачає не лише вітаміни, а й стає небезпечним. Адже під час цього процесу відбувається ріст хвороботворних бактерій. Тому краще розморозити м’ясо під холодною проточною водою або на нижній полиці холодильника.

фото pinimg.com

Відомо, що навіть у заморожених фруктах та ягодах міститься багато глюкозидів та галактозидів. Але у мікрохвильовці вони перетворюються у шкідливі канцерогени, які навіть з організму не виводяться.

фото ytimg.com

А цю інформацію важливо знати молодим мамам. Під час розігрівання грудного молока у ньому активізується процес росту кишкової палички.

фото menslife.com

Деякі господині хитрують з тим, щоб просушити у мікрохвильовій печі миту зелень від зайвої вологи. Але насправді можна не догледіти й пересушити продукт. Як результат — пожежа на кухні та зіпсований продукт.

фото informator.ua

Гриби — джерело білка. Повторний розігрів після тривалого перебування в холодильнику веде до зміни складу їхньої структури. Звідси й проблеми з кишківником навіть у того, хто ніколи не скаржився на щось подібне.

фото delo-vcusa.ru

Картопля. Так-так, картопляна страва засвоюється зовсім по-іншому після розігрівання в мікрохвильовій печі. Крохмаль починає розпадатися і призводить до відкладення жирів. Краще вже їсти холодною!

фото legkovmeste.ru

Кисломолочні продукти. Як відомо, в них велика кількість лакто-і біфідобактерій. В цілому, вони дуже корисні для травлення. Але якщо їх розігрівати таким чином, вони гинуть, а самі продукти згортаються.

фото musorish.ru

Що стосується харчових плівок і пластикових контейнерів, в яких ви так часто підігріваєте їжу, вони «діляться» з їжею канцерогенами. Тому навіть найкорисніша страва може бути неймовірно небезпечною. Ідеальний вибір — посуд з жароміцного і вогнетривкого скла.

Користуючись корисним побутовим приладом, пам’ятайте список продуктів, які краще не гріти в мікрохвильовці, щоб не нашкодити здоров’ю. Як згадка для вас — ось ця корисна пам’ятка, яку ми навели вище.

І не забувайте мити та чистити мікрохвильову піч регулярно. Якщо нехтувати цим простим правилом, вона не просто стане неохайною, а й буде розсадником бактерій на кухні.