"Будьте добрими. Це єдине, що має значення…"

542
Будьте добрими. Це єдине, що має значення...

“Будьте добрими. Це єдине, що має значення…” Так говорив Далай-лама про свою релігію доброти. Протягом усього життя, яким би воно не було — важким чи легким, культивуйте добро до всього. І в першу чергу — до себе. Бо океан інформації, що наступає на нас з телевізорів, комп’ютерів та мобільних телефонів, може втопити у своїх подробицях, які нам насправді ні до чого.

фото sobiratelzvezd.ru

Ми по вуха застрягли в інформаційному смітті на тему, “як зробити своє життя максимально корисним”, “як реалізувати свій потенціал”, “як досягти достатку”. Саме ці фонові теми тримають нас в заручниках. Від них паморочиться в голові, а наше життя спершу здається заплутаним, незрозумілим і приголомшливим. Але, щоб це болото остаточно не затягло, треба стати на щось тверде, повернувшись до простих істин. Наприклад, таких:

Виявляти протягом життя доброту до себе й оточення, це було б нормально. Ба більше, це просто надзвичайно! Більшість людей навіть не уявляють, скільки сили в доброті. Це — глибинний, найфундаментальніший приклад мудрості. Чистий прояв любові й розуміння.

Не маючи доброти, інші якості не допоможуть людині. Бо її відсутність — це перешкода для того, щоб до неї ввійшла любов.

фото sokrovennik.ru

Розуміючи своє справжнє покликання, людина апріорі стає доброю. Тоді для цього прояву не потрібні якісь надзусилля. Розуміючи, що страждань на світі й так забагато, мудра людина не буде їх множити. Все ж краще ділитися з усіма любов’ю, теплом, обіймами та позитивними емоціями. Будьте добрими. Це єдине, що має значення.

Кожен з вас задумується над тим, що це дуже просто. Мовляв, життя вимагає більшого задля того, щоб досягти вершин успіху. Можливо, це й правильно. Бо тільки добротою всього не можна вирішити. Але й без неї залишимося ні з чим.

фото na-pulpit.com

Але навіть оточивши себе всім най-най, без доброти ми будемо одинокими. Без неї навіть найважливіша справа буде пустою оболонкою — і все. Навіть найуспішніші люди без доброти відчувають порожнечу всередині себе. Вона — це фундамент для всього, що ми намагаємося побудувати. Так, це важка ноша. Але вона дарує тепло тому серцю, яке її має. Й дарує його всім, хто оточує. Лише того можна назвати мудрим, хто чинить добро.

У світі, що наповнений безглуздими балачками, має бути якір. І це саме доброта, яка збереже ваш корабель від підступних рифів життя. І в час, коли важко, згадайте про цю істину доброти та мудрості. Ці почуття не дадуть вам пропасти в житті.

І не забувайте, що свою життєву роль ми розігруємо самі. Тому прикладіть максимум зусиль, щоб выдтворити її якнайкраще. Цінуйте, що саме вам вона дісталася. А все решта нехай йде своїм шляхом. Миру і добра вам. Будьте добрими. Це єдине, що має значення… Це моя релігія”. Далай-лама

Літературний переклад – Наталія Лаврик

Поділіться коментарем