Мабуть, немає на світі такої людини, яка б не задумувалася, чому Бог створив зло. Дуже мудре пояснення вченого щодо цього питання наштовхує на те, що всі відповіді лежать на поверхні. Не треба глибоко копати і занадто закручувати і без того філософський сюжет. 

Особливо гостро постає подібне питання в ті моменти, коли людина страждає від нього і не може зрозуміти за що їй це. Чому важке випробування випало саме їй. І взагалі, яка роль зла у цьому житті. Ми б добре жили без нього — тільки в радості…

Розмова між професором та студентами одного з університетів

фото topwar.ru

— Все, що є на Землі — це творіння Бога?

Один зі студентів, не вагаючись, відповів:

— Звісно, що створено ним.

— Всевишній створив усе на світі? — допитувався професор.

— Так-так, — тримав свою лінію студент.

І тоді професор поставив наступне питання.

— Якщо слідувати цьому принципу, то виходить, що Бог створив і зло. А оскільки судять людину за її вчинками, то виходить, що Бог — це зло.

Після такого твердження студент зніяковів і затих. А професор був гордий, тим, що він розвіяв міф про віру в Бога. І ще тим, що він такий розумний.

Але тут ще один з учеників попросився долучитися до розмови. Професор не був проти. Отож, студент запитав професора:

— Дайте відповідь — холод існує?

— Гм, ох і запитання! Існує. Ти що сам цього ніколи не відчував?

Весь студентський “хор” розсміявся над безглуздим питанням цього юнака. Але той не знітився ні на мить і відповів:

— Не згоден, насправді його немає. І це пояснюється законами фізики. Насправді холод — означає лише те, що немає тепла. Тіло і річ ми можемо тільки дослідити, щоб зрозуміти, чи має воно енергію та чи передає її. Холод — лише поняття, яке створене для того, аби пояснити, що відсутнє тепло. І далі поставив ще питання:

— Чи темрява насправді теж реальна річ?

— Звісно.

— І знову невірно. Бо це теж слово, що говорить просто про відсутність світла. Бо людина може дослідити лише світло. Використовуючи призму Ньютона, його можна розділити за кольорами й дослідити їхню довжину. А темряву — ні. Хіба ви зможете якось визначити, на скільки приміщення темне? Бо це поняття використовується тільки, щоб описати, що світло відсутнє.

А далі знову звернувся до професора:

— Ну то зло є?

Той трохи зам’явся, але відповів:

— Так, я вже на цьому акцентував увагу. Ми ж кожного дня можемо спостерігати людський гнів, злочини й насилля. Оце воно — зло.

Студент продовжив:

— Але ж це теж не так — його немає. Хоча б для самого зла. І це поняття теж створене для того, аби дати опис тому, що Бог відсутній. Сам же Всевишній його не вигадував. Зло — це коли людина не має віри в кохання, розуміння, світло і тепло. А наслідок — це відсутність в людині Божої любові. Як ніби та ж темрява, що настає, коли відсутнє світло.

Юнака, що говорив з професором, звали Альберт Ейнштейн…

фото sun9-19.userapi.com

Це справді дуже мудре пояснення вченого, а тоді ще просто студента, на тему: «Чому Бог створив зло». А які у вас думки з цього приводу?