Є така думка, що дітям не потрібна ідеальна мама. Вони чекають не правільніх слів, бездоганних пиріжків, настанов та безперебійної опіки. А простого дитячого щастя, любові й розуміння. І тільки це важливо дітям в будь-якому віці.

Що й говорити, мабуть, немає такої матусі, яка б не мріяла стати ідеальною, супер мамою, якою гордяться всі. Перший потяг до цього з’являється вже тоді, коли дитятко ще тільки розвивається під серцем.  Вже тоді матуся перечитує купу літератури про гідне виховання, правильне харчування і т.д. Дивлячись на ілюстрації в журналах, кожна уявляє, як буде вчити дитину говорити, робити уроки, слідкувати за режимом дня… Словом, готується поповнити ряди ідеальних матусь.

Та чи зустрічалися вам такі мами в житті, не в книгах? Думаю, не будете перечити, коли скажу, що — ні. Бо так, їх просто не існує. І чим швидше це зрозуміє матуся, тим щасливішими будуть ії дітки.

фото sashanest.files.wordpress.com/2017/10/20171021_111436.jpg?w=1400

У жодній бібліотеці не знайдете енциклопедії про те, як стати найкращою мамою у світі. Бо це поняття складається з досвіду. При чому, свого власного.

Лише згодом, перепробувавши всі рекомендації, не спавши ночами, доходе істина. Що найкраща мама — це щаслива мама. Тільки в такому стані вона може з любов’ю піклуватися про дитину. У неї й діти ростуть впевненими, самодостатніми та щасливими.

І не переживайте, що допустили помилку. Їх роблять усі. Бо життя не буває ідеальним, всі ми різні, у кожного своя історія.

Як би не бігали за дитиною на вулиці, вона все одно вляпається в бруд або впаде в калюжу. І в будинку щось зламає, і, можливо, поріже штори, і хворітиме. Та це не вина й недогляд. Просто так ростуть всі діти. І пам’ятати треба всього лиш про одне — любити свою малечу, підтримувати в усьому.

І навіть тоді, коли ці малюки пізнаючи світ, можуть збити коліна чи вжалитися кропивою. Не влаштовуйте паніку через немиті руки, котика, якого погладила дитина, чи просто вимазані штани через дитячу цікавість. Більше хваліть їх. І навіть тоді, коли вони роблять якісь елементарні речі. Ви знаєте, як приємно це чути від найріднішої людини. Це і робить їх щасливими, а не смачний дієтичний суп.

Може здатися, що ви погана мама. Бо не встигаєте приготувати дитині бутерброд в школу, відвести на секцію, а в домі — взагалі безлад. Ви весь час щось не встигаєте. І це нормально. Бо таке відбувається з усіма мамами світу.

фото 5psy.ru/wp-content/uploads/2015/12/2579-doch-oyunimaet-mamu.jpg

І не намагайтеся показувати ідеальну картинку та функцію “ідеальна мама” на публіці. Це не принесе щастя. Усі можуть втомитися, дратуватися, не мати гарної зачіски в якийсь момент. І це норма для щасливої матусі. Так і має бути.

Коли діти усміхнені й щасливі, значить мама справляється зі своїми обов’язками. І в нагороду отримує — саме ці щасливі обличчя дітвори й розуміння того, що їм з нею добре та комфортно.

А діти люблять маму такою, яка вона є. Й це почуття вони дарують не за бутерброди в школу, а тому, що матуся — їхній супергерой, який прийде на допомогу будь-якої миті.

Бо є така думка, що дітям не потрібна ідеальна мама, а тільки та, що любить всім серцем. А ви згодні з цим?