Багато психологів стверджують, що доля дочки твориться на відносинах з батьком. Хоча так склалося, що за виховання доньки чомусь більше відповідає мама, ніж тато. Вважається, що мати — то найкраща подруга, яка може зрозуміти донечку. Але є такі моменти й нюанси у дівочій психіці, які потребують лише батьківської уваги, підтримки та спілкування.

Адже саме стосунки між батьком і донькою впливають на становлення дівчинки, як жінки. На її вибір чоловіка, стосунків, які будуть в її парі чи родині.

фото wallpaperscraft.ru

І на це є причини. По-перше, саме батько є еталоном і зразком в житті його доньки. Щоправда, інколи буває важко зрозуміти любов батька, бо вона виражається по-різному. Хтось говорить своїй дитині, як її любить, інший — тримає цю любов в собі, але нікому не дасть скривдити свою маленьку красуню.

І коли донька відчуває, що батько її любить, то в неї з’являється і впевненість в собі, і почуття захисту та затишку.  Тоді вже ставши жінкою, вона вмітиме цінувати себе, розуміти, що вона красива і бажана. Розуміючи, що її батько любить її такою, як вона є, ця жінка вмітиме сприймати й любов від чоловіків.

Якщо відносини з батьком у юному віці були добрими та люблячими, то ця програма переноситься і на її доросле життя. Бо така жінка підсвідомо шукатиме того, хто її любитиме, цінуватиме і може зрозуміти будь-які примхи.

По-друге, для дівчинки дуже важливо бачити, як тато любить маму, турбується про неї. Тоді дитина відчуває, що вона росте в щасливій родині. І саме з цього і формується майбутня модель поведінки дівчинки у власній родині.

фото evaportal.com.ua

Якщо з дитинства батько не долюбив свою доньку, то вона виросте невпевненою і беззахисною жінкою. Вона обов’язково потрапить в такі ж тяжкі стосунки, які будуть її пригнічувати.

Дехто із жінок, які прочитають ці рядки, скажуть, що тепер робити? Адже, дитинство вже минуло, а в нас не було такого, як тут описано. Проте, виправити помилки батьківського виховання ще можливо. Спробуйте поглянути на себе зі сторони та відкинути жалість, яку відчуваєте до себе.

Можливо, те, що довелося перебороти в житті, зробило вас сильнішою? І подякуйте батьку хоча б за те, що він дав вам життя. І поставте себе на його місце. Можливо, зрозумієте, в чому причина того, що він мало проявляв або зовсім не проявляв любові до своєї донечки. Може, він просто не знав, що це так необхідно для її дорослого життя?

Намагайтеся психологічно подорослішати й почати роботу над помилками вашого дитинства і вже зрілості, коли ви самі — будівник свого життя.

Впевнена, що кожен тато любить свою доньку. Але чоловіки так влаштовані, що вони не можуть бути більш емоційними за жінок. У них — така тиха любов собі. Її важко відразу відчути й зрозуміти малій дитині.

Отож, шановні тати, ось вам кілька порад, як будувати стосунки зі своєю донечкою

фото ytimg.com
  • Не забувайте, що від вашого прикладу, як батька, як чоловіка, як лідера в родині, буде залежати доросле життя вашої доньки.
  • Не забувайте, що треба проявляти любов не лише до своєї маленької красуні, а й до її мами. Дитина відчуває, як у вашій родині складена модель сім’ї.
  • Не думайте, що про дівочі проблеми, перше кохання і тривоги має говорити лише мама. Ви теж маєте відчути, що болить і що турбує вашу донечку. І дати їй зрозуміти, що ви завжди готові їй допомогти й вислухати.
  • Не забувайте обіймати вашу принцесу, дарувати приємні подарунки, говорити компліменти. Вона ж хоч і мала, та все ж таки справжня жінка.
  • Але й занадто не давіть на неї та не нав’язуйте свою гіперопіку. Це може призвести до того, що у дорослому житті вона просто розгубиться і почне шукати вашої допомоги знову і знову.
  • Проводьте спільно час — ходіть в кіно, театр, на екскурсії, водіть доньку до школи й говоріть з нею по дорозі.

І не здумайте коли-небудь вдарити це миле дитя! Якщо хочете бачити, як ваша донька стала впевненою, радісною щасливою жінкою, то вже прикладіть максимум зусиль для її виховання з дитинства. Адже, доля дочки твориться на відносинах з батьком. Саме вони “вирощують” майбутню жінку.