"Насправді нам промили мізки" — Далай-Лама про те, що діється у світі

1641
Насправді нам промили мізки - Далай-Лама про те, що діється у світі

“Люди споконвіку вірять у необхідність війн. Насправді нам промили мізки…» Ці різкі слова вимовив сам Далай-Лама про те, що діється у світі. Можливо, один з наймудріших людей світу був прав, коли говорив це. Давайте разом послухаємо та оцінимо його думки з цього приводу.

фото news.nashbryansk.ru/v2/uploads/news/images/2019/April/ManuelBauer__MBA7932.jpg

“Будь-яка військова організація завжди здатна виправдати своє існування. Вони багато говорять про те, що потрібно вміти захищатися від можливого противника. Саме для цього необхідно нарощувати військову міць. Однак, давайте не забувати про те, що вся суть будь-якої військової організації полягає в тому, щоб вбивати людей. Нас намагаються переконати за допомогою кінокультури, що війна — це спосіб для чоловіків загартувати свою мужність.

Ми віримо в те, що бій може бути красивим і захватним, сповненим адреналіну. Йде романтизація війни. Хоча це справжнісіньке промивання мізків. Війна — це коли вбивають. Війна — це жахлива за своєю природою річ.

Ми настільки втягнуті у військову тематику, що з задоволенням обговорюємо сучасну зброю. Хвалимося технологіями та пишаємося військовими досягненнями. Зовсім забуваємо про те, що якщо ця зброя буде приведено в дію… Вона буде вбивати та спалювати справжніх живих людей.

Чомусь забуваємо, що під час війни гинуть солдати. В тому числі й ті, які воюють за нашу сторону. Забуваємо, що війна приносить страждання тим людям, які втрачають на неї своїх родичів і друзів. Ми забуваємо, що війна приносить справжній жах в сім’ї. Але продовжуємо хвалитися зброєю, яка може цей жах зробити реальним.

Будь-яка диктатура опирається насамперед на армію і зброю. Погоджуючись з існуванням військової організації, ми потенційно погоджуємося на ту диктатуру, яку ця армія може підтримати. Ми самі сунемо голову в петлю і навіть не помічаємо цього.

Дуже сумно, коли людина гине від зубів хижака або внаслідок стихійного лиха. Але коли людина гине від того, що його вбила інша людина… Це переходить усі мислимі межі розумного. Ми повинні думати про інших людей, як про братів, а не прагнути вбити їх.

фото archive.dalailama.ru/uploads/posts/2018-05/1526919115_7.jpg

«Пам’ятаймо про те, що насправді нам промили мізки…» Ці слова сказав Далай-Лама про те, що діється у світі та в цих словах є гірка істина.

Літературний переклад — Ірина Подгурська.

Поділіться коментарем