«Золоте масло» знайоме людям вже кілька тисяч років, як рідке золото. Його ще називають маслом гхі, про яке є чимало згадок у вченнях Аюрведи. Саме тому народні поради від індійських цілителів базуються на його використанні. Що ж такого надзвичайного у цьому продукті? І чи можна його приготувати вдома? Можна й досить легко. Люди, які дотримуються здорового харчування, вже давно практикують його виробництво в себе на кухні.

фото pp.userapi.com/c850132/v850132882/39ca9/Ac0GGBJSWdo.jpg

Його застосовують для лікування та косметичних процедур. Але смажити їжу на ньому не варто — воно дуже піниться та чорніє від високих температур. Та це рідке золото можна приготувати вдома зі звичайного вершкового масла за особливим рецептом. Воно не димить під час нагрівання навіть до 250 С. Тому на ньому можна готувати смачні страви золотистого кольору та насичені вітамінами.

Рецепт “Золотого масла”

фото howtogreen.ru/upload/iblock/3f4/3f48a75fca5f17afeb02211d1024e01c.jpg

Інгредієнти

  • якісне вершкове масло — 1 кг

Як готувати рідке золото

  • Масло нарізати кубиками, розміром у 2-3 см. Взяти каструлю з товстим дном й перекласти в неї масло. Поставити на найменший вогонь. Масло повільно буде топитися, а потім закипить.
  • І коли з’явилася біла піна, її треба зняти. Це випаровуються зайві білки та волога. Спочатку рідина буде мутною, але з часом — стане світлою, а піна вже не з’являтиметься.
  • Якщо масло домашнє, то для цих процесів буде достатньо температури в 115 С. А коли магазинне — то більше. Дуже важливо зловити момент, коли кипіння рідини спокійне, масло стало прозорим. Але білкові пластівці, що з’явилися на дні, ще не потемніли. Саме час знімати масло з вогню.

Трохи охолодити й процідити через марлю, складену в кілька разів. Охолоняючи, масло стає мутнішим й більш твердим. З одного кілограма звичайного вершкового масла вийде 700-800 г топленого.

Воно, як губка всотує в себе різні аромати. Тому під час топлення можна додати особливі прянощі — гвоздику, коріандр та духмяний перець. Їх треба замотати в марлю й додати під час процесу топлення масла.

фото teletype.in/files/01/0186d8f3-53b6-4e57-8da5-1ad2a980af41.jpeg

На ньому можна готувати всі страви, а зберігати в холодильнику необмежений час.

В Арведі зазначається, що “золоте масло” посилює біологічний вогонь, який впливає на метаболізм та надає сил. Індуси й зараз застосовують його для приготування страв, лікування та релігійних обрядах.

“Золоте масло” для лікування

фото rosa-pharm.com/wp-content/uploads/2018/02/toplenoe-maslo_1_mini.jpg

Згідно зі стародавніми переказами, лише 1-2 ч. л масла в день поліпшують зір, пам’ять, відновлюють роботу системи травлення, очищають шкіру. І що головне — продовжують життя та захищають від всіляких хвороб.

  • Якщо порушене травлення. То масло треба розсмоктувати після основного прийому їжі (0,5 ч. л). Воно допомагає засвоїти їжу та покращити процеси травлення.
  • Підвищує імунітет. Масло змішати з горіхами, сухофруктами або спеціями. Вживати по 1 ст. л на голодний шлунок.
  • Проти головного болю розтирати ним виски, долоні й стопи. Для лікування суглобів намастити маслом хвору ділянку на ніч.
  • Проти застуди та ангіни змішати його у рівних частинах з медом й розсмоктувати по 0,5 ч. л після їжи.
  • Від кашлю допоможе масло, змішане з 1⁄4 ч. л чорного перцю. Вживати тричі в день.
  • А масаж із “золотим маслом” допоможе позбутися целюліту.

«Золоте масло» нині користується великою популярністю, хоча до недавнього часу дієтологи дуже його критикували. Проте, народні поради від індійських цілителів довели його чудодійність та користь.

Наш матеріал має інформаційний характер. Тому консультація з лікарем в разі використання цих порад та рецептів, обов’язкова.