Радянські звички, від яких не позбутися — про тих, хто народився в СРСР

2275
Радянські звички, від яких не позбутися — про тих, хто народився в СРСР

От уже три десятиліття минуло з того часу, як розвалилася сама велика радянська імперія. Однак, у багатьох людей більш старшого віку залишилися радянські звички, від яких не позбутися. Щоб дізнатися про те, як виникли деякі досить дивні звички, потрібно розібратися в образі життя тієї країни. Це стаття про тих, хто народився в СРСР.

Звичка їсти все з хлібом

фото livejournal.com

В принципі, можна зрозуміти, звідки взялася звичка. Країна мала потребу в робочих руках, а громадяни, з яких виростали ці руки, потребували дешеві вуглеводи та калорії. Їх діти, у свою чергу, застали епоху дефіциту, і приказка «Їж з хлібом, а то не наїсися!» — прямий наслідок.

Замовляти обід з трьох страв

фото pikabu.ru

Радянська людина все життя, з самого народження і до пенсії, жила в суворих часових рамках. Не дивно, що ні про яке харчуванні з перекусами мови бути не могло: сніданок, обід і вечеря за розкладом, строго в один і той же час. Але протягнути з полудня до сьомої вечора на одному салаті, як ви розумієте, неможливо. Адже на обід брали салат, перше, друге (з хлібом!) і компот. З булочкою.

Пити чай «з солоденьким»

фото blogspot.com

А ось, до речі, і неприємний наслідок триразового харчування. Якщо запхати в себе все, що належало їсти радянським громадянам на обід, через кілька годин голод тебе наздожене. Залишається лопати печиво. А що подати гостям, щоб дешево і сердито? Чай і солодощі! Хоча взагалі-то вже давно можна просто насолоджуватися смаком самого чаю. Він тепер не тільки в пачці зі слоном і не тільки зі смаком влежаного віника.

Звичка готувати на свята, як на велике весілля

фото cont.ws

Багатий стіл служив не тільки символом гостинності, але й показником статусу: ось яка я молодець, дефіцит дістала, успішна жінка! Який сенс побиватися на кухні сьогодні, щоб потім половину викинути? Твої гості та без тебе можуть поїсти смачненького, а зараз вони прийшли розважитися, а не поглинати «Олів’є» тазами.

Звичка лікувати себе самостійно

фото ytimg.com

Найкраща у світі радянська медицина була настільки “гарною”, що, ледве імперія впала, колишні радянські громадяни негайно увірували в заряджену від пасів Алана Чумака цілющу воду, користь прийняття кип’яченої урини натщесерце і магічні властивості гасових припарок.

Звичка давати побутові хабари

фото pikabu.ru

В Союзі належало скрізь мати «своїх»: не тільки «своїх» лікарів і перукарів, але навіть «своїх» продавців, які могли натякнути, коли «викинуть» мандарини або синіх курей. При цьому «своїх» належало дякувати дрібними підношеннями, які в епоху дефіциту дрібними, звичайно ж, не вважалися. Палицею сирокопченої ковбаси, коробкою шоколадних цукерок і флаконом духів можна було забезпечити дитині надходження в інститут. Розплачуватися за дрібні послуги типу ремонту сантехніки пляшкою горілки взагалі вважалося справою абсолютно нормальною.

Звичка купувати продукти про запас

фото rusolymp.ru

В епоху тотального дефіциту всі звикли запасати продукти у себе вдома — а раптом війна? Або продукти не завезли? Люди старшого покоління досі не позбавилися від звички тримати вдома невеликий продуктовий склад.

Звичка не лікувати зуби до останнього

фото osssr.ru

Всі знали, що стоматологія в країні каральна, а що безкоштовно — так за тортури у світовій історії ніхто і ніколи не доплачував. Але тепер лікувати зуби зовсім не боляче! Чесне піонерське! Дорого — це правда. Але якщо лікувати відразу, а не тоді, коли сил немає терпіти, буде набагато, набагато дешевше.

Звичка робити ремонт десятиліттями

фото rimbizblog.files.wordpress.com

Починаємо з дальньої кімнати, а коли закінчимо передпокій, далека кімната вже постаріє, тому що пройде 15 років. Воно й не дивно: будматеріали не купиш, робочих знайти важко. Ну, нічого, ми люди міцні, ми потихеньку… Потихеньку зруйнуємо собі 10 років життя, а потім почнемо спочатку. Мило, правда?

Звичка давати поради

фото yaplakal.com

В Країні Рад, як відомо, були один одному товариші, і «сам гинь, а товариша виручай». Літні люди та нині вважають, що мають право змусити молодих родичів жити за їхніми правилами. Розповідають, на що треба витрачати гроші і як виховувати дітей. Звідси та зростає конфлікт поколінь. Потрібно постаратися запам’ятати — сім’я це не осередок партії. І молоді люди живуть у зовсім інших умовах, до яких пристосувалися. Неможливо змусити їх змінити спосіб життя силою батьківського навіювання.

Так, на жаль, досі у людей існують радянські звички, від яких не позбутися. Їх можна зрозуміти та пробачити, але не можливо перевчити. Бо, про тих, хто народився в СРСР, кажуть, що ці люди занадто сильно чіпляються за минуле.

Поділіться коментарем