Рис дуже популярна крупа з якої готують безліч смачних страв. Але зварити смачний розсипчастий рис «зернятко до зернятка» вдається не всім. Начебто все робиться як завжди — крупа, вода, сіль — а рис все одно злипається. Ми хочемо вам запропонувати поради від досвідчених кухарів. Якщо ви будете їм слідувати — ваша рисова каша буде прекрасною і розсипчастою.

фото 1000.menu

Рис люблять у всьому світі. Це чудовий гарнір до м’ясних і овочевих страв. Крім того, в цій крупі міститься велика кількість складних вуглеводів і майже відсутній глютен.

Сучасний ринок пропонує величезну кількість сортів рису — довгий, круглий, пропарений, дикий. Найкориснішим вважається нешліфований рис — в ньому зберігається набагато більше вітамінів. Але так склалися обставини, що в нашому суспільстві більше люблять рис білий шліфований. Він смачний, до того ж бюджетний.

Ми розповімо, як приготувати хороший гарнір зі звичного нам білого рису.

фото multipovara.ru

Для цього беремо:

  • Рис — 1 склянка
  • Води — 400 мл
  • Вершкове масло — 40 грам
  • Сіль — 1 ч.л.

Розсипчастий рис «зернятко до зернятка» — поради від досвідчених кухарів

фото multivarenie.ru
  • Рис потрібно добре промити. Для цього потрібно висипати рис до глибокої миски і набрати води. Руками перемішати. Від цього вода стане каламутного білого кольору. Води злити. Набрати нової. Процедуру слід повторювати, аж допоки вода, яку зливали не стане прозорою.
  • Залити промитий рис холодною водою і залишити на кілька годин. Найкраще це зробити з вечора — тоді до ранку рис буде повністю готовий до варіння. Якщо ви хочете варити кашу на вечерю, то всі маніпуляції з ним потрібно виконати вранці.
  • Перед варінням візьміть наш рис, злийте воду, в якій він настоювався, і ще раз гарненько промийте водою.
  • Тепер можна залити рис тією кількістю води, в якій він буде варитися. Сам рис добре було б покласти в товстостінну каструлю, найкраще — в чавунний казанок. Зверху залити водою. Сіль поки що не поспішайте додавати.
  • Доведіть рис до кипіння і дайте поваритись на сильному вогні хвилини три. Додайте сіль і вершкове масло. Ми запропонували вам взяти 40 грам, але ви ж знаєте — кашу маслом не зіпсуєш. Тому, якщо подобається — можна покласти й більше масла.
  • Вимкніть вогонь, накрийте каструлю щільною кришкою і залиште настоюватися на півгодини. Для надійності можна каструлю закутати рушником.

Ваш чудовий рис повністю готовий до вживання. Зніміть кришку, вдихніть аромат і переконайтеся — рис прекрасний. Зернятко до зернятка! А як пахне!

фото 1000.menu

От бачите, зварити розсипчастий рис зовсім не складно. Потрібно тільки уважно слухати поради досвідчених кухарів. І ніяких проблем!