Шість цитат для роздумів про співчуття

127

Співчуття — це одна з цінностей, якої ми всі повинні прагнути, оскільки вона приносить користь нашому особистому і суспільному добробуту. Наступні фрази допоможуть вам зрозуміти, чому.

Six Quotes About Compassion to Reflect Upon

Співчуття — це одна зі складових, які роблять світ, в якому ми живемо, кращим. Дійсно, ця емоція/схильність мотивує вас запобігати або полегшувати страждання інших людей. Це також полегшує вам розуміння їхніх обставин і вчинків.

Коли ви ставите себе на місце інших і бачите їхні проблеми, радощі, страхи тощо, це коригує ваші ціннісні судження і дає вам можливість надавати їм більш корисну допомогу. Протягом історії багато видатних людей присвятили кілька рядків такій якості, як співчуття. Сьогодні ми згадаємо шість їхніх цитат.

Цитати про співчуття

На щастя, над цим почуттям, як і над багатьма іншими, можна працювати. Хоча кожен має різний рівень емпатії, воля та розумне управління своїми реакціями можуть привести вас до того, що ви розвинете в собі співчутливе ставлення як до інших, так і до себе, що дозволить вам жити більш повноцінним життям.

Тому ми сподіваємося, що ці цитати надихнуть вас зробити перший крок.

Hand with a heart of pink flowers

“Добрий жест може досягти рани, яку може загоїти лише співчуття”. (Стів Мараболі)

Перша з наших цитат про співчуття належить відомому американському письменнику. Він розмірковує про важливість людського зв’язку як цілющої сили.

Перед обличчям емоційних страждань слова підбадьорення, вміння вислухати та хороша компанія діють як заспокійливий бальзам. Зрештою, ви не знаєте, які битви ведуть люди навколо вас, але немає сумнівів, що ваша доброта може змінити їхнє життя на краще.

“Якщо ви хочете, щоб інші були щасливі, практикуйте співчуття. Якщо хочете бути щасливими самі, практикуйте співчуття”. (Далай-лама)

Співчуття — це дар, який ви можете запропонувати іншим, щоб полегшити їхні страждання. Однак, як це не парадоксально, таке ставлення може принести користь і вам. Тому що затаювання гніву, образи, осуду та неприйняття інших прирікає вас на вкрай некомфортні відчуття. Натомість розуміння, співчуття і прощення звільняють вас від цих тягарів.

“Тільки тоді, коли ми добре знаємо власну темряву, ми можемо бути присутніми в темряві інших. Співчуття стає реальним, коли ми усвідомлюємо нашу спільну людяність”. (Пема Чодрон)

Як правило, люди, які найбільше постраждали й зуміли одужати, також найбільш здатні проявляти співчуття до своїх ближніх. Насправді співчуття — це не що інше, як визнання того, що всі ми люди, і всі ми поділяємо невдачі, страждання та складні емоції. Жодна людина не є вищою за іншу і саме з розуміння цієї істини народжується справжнє співчуття.

“Якщо ваше співчуття не включає вас самих, воно буде неповним”. (Джек Корнфілд)

Якщо ви сповнені рішучості застосовувати співчуття, не забувайте проявляти його і щодо себе. Тому що ви так само гідні й заслуговуєте на розуміння, терпіння, любов і повагу, як і інші люди. Тому ви маєте ставитися до себе з гідністю.

Іноді ви ведете внутрішній діалог, сповнений осуду, докорів і самопокарання. Однак важливо, щоб ви змогли виявити це і почати розмовляти з собою з добротою та увагою, так само як ви поводитеся з іншими.

“По-справжньому співчутливе ставлення до інших не змінюється, навіть якщо люди поводяться негативно або завдають вам болю”. (Далай-лама)

Легше бути співчутливим до людей, яких ви любите, або до когось, з ким ви відчуваєте спорідненість, навіть якщо ви не дуже добре їх знаєте.

Однак сповідувати доброту і розуміння до тих, хто завдає тобі болю або виступає проти твоїх інтересів, може бути складно. Проте саме в такі моменти та в таких стосунках співчуття приносить найбільшу користь.

“Не буває малих вчинків доброти. Кожен акт милосердя робить світ великим”. (Мері Енн Радмахер)

Можливо, вам цікаво, як ці цитати про співчуття можна застосувати у вашому повсякденному житті. По-перше, ви маєте знати, що це не обов’язково мають бути великі жести.

Наприклад, посмішки, погляду розуміння або мовчання може бути достатньо, щоб передати іншій людині, що ви розумієте її біль, не засуджуючи її. Крім того, добре буде пояснити, що ви завжди поруч, коли людина цього потребує.

Girl hugging her friend, showing compassion.

Застосуйте ці цитати про співчуття на практиці, і ваше життя покращиться

Відносини, які ви підтримуєте з собою, і зв’язки, які ви встановлюєте з іншими, є ключем до вашого емоційного добробуту. В обох випадках співчуття є фундаментальним елементом. Коли ви почнете застосовувати його, ви відчуєте спокій і прийняття там, де раніше була критика або відторгнення.

Емоційний зв’язок, який ви отримаєте завдяки співчуттю, дозволить вам пізнати добрішу сторону ситуацій.

Поділіться коментарем