Сімейна вечеря щонеділі — традиція, яку шанували багато поколінь наших предків. Щотижня вона збирала за столом батьків та дітей, дідусів та бабусь, братів та сестер і навіть дядьків та тіток з їхніми сім’ями. Нині це майже забута традиція, якої не вистачає, аби розділити горе й радість великої родини.

З дитинства пам’ятаю, як моя бабуня щонеділі звала всю рідню на гостину. А як частувала — це просто шик. В її голові були тисячі рецептів, які вона удосконалювала й подавала до столу щоразу щось новеньке.

фото alwaysbusymama.com/images/content/1013-7-argumentov-v-polzu-semejnykh-uzhinov.jpg

Але ж насправді головною була не страва, яку ми разом готували на кухні. А сам процес — змішувати інгредієнти, мити й розставляти посуд, накривати стіл. Тут творилася магія спілкування — всі сміялися, ділилися своїми проблемами та планами. Ми просто насолоджувалися спільно проведеним часом.

Але тоді мені було не втямки, як це важливо. Мені просто це подобалося. Лише з плином років, зрозуміла, що ці обіди й вечері мали особливу місію.

“Коли родина обідає разом, вона й процвітає — теж разом”, — вважає психолог. І наголошує, що спільний прийом їжі — це час для родинного єднання. При чому, коли за одним столом сидить кілька поколінь, то проходить важливий обмін різних точок зору. Це позитивно впливає на виховання майбутнього покоління дітей.

фото i.pinimg.com/originals/e3/ed/70/e3ed703827800495778458efb848cabb.jpg

Але збиратися разом корисно й дорослим. Поспілкувавшись з близькими людьми, вони відчувають полегшення й приплив сил.

Відомий філософ Енн Фішель говорить, що спільні обіди щотижня мають багато переваг

  • Розвивають пізнавальні навички у малюків
  • Поповнюють словниковий запас підлітків
  • Поліпшують роботу серця та здоров’я судин
  • Це відмінна профілактика розладів харчування
  • Проти депресії та стресів

Бо весь “смак” від цих обідів зосереджується не в стравах, а родинній атмосфері за столом. Тут можна обговорити, як минув тиждень, згадати про щось дороге всім членам родини, щось планувати та навіть грати в сімейні забави.

фото www.thespruce.com/thmb/tnBJuGW8CPpzkXW4mqaUGSM_dZE=/1414×1414/smart/filters:no_upscale()/Backyarddinnerparty-GettyImages-605379367-5a45762be258f80036d30d95.jpg

Нині насичене життя вибило з нашого тижневого графіка сімейні зустрічі. Проте, коли захотіти — це можна знову організувати. Ба більше, обов’язки з організації сімейних посиденьок можна розподілити між усіма членами родини. Так усі будуть залучені до процесу — і дорослі, й діти.

“Людина не може думати, любити й спати, коли смачно не пообідала”, — це слова британської письменниці Вірджинії Вульф. Мабуть, вона має рацію. А тим більше, сімейна вечеря щонеділі це відмінний варіант, щоб і поїсти, і поговорити. Ця майже забута традиція, якої не вистачає, навчить всіх членів родини бути єдиними, коханими й людяними.