Існують проблеми зі здоров’ям, які мало хто з людей пов’яже з хворобою нашого головного органу. Хоча це явні симптоми того, що серцю потрібна допомога. Лікарі називають кілька ознак, на які слід звернути увагу. Отож, не розслабляємося і перевіряємо свій стан, щоб не запустити хворобу.

фото st36.stblizko.ru/images/product/270/702/536_original.jpg

Серцево-судинні захворювання займають одне з провідних місць у світі. Дуже часто запущені хвороби серця призводять до сумного результату. Це відбувається тому, що люди або не помічають, або ігнорують явні ознаки проблеми з серцем. Давайте разом розглянемо симптоми, за допомогою яких організм подає сигнали лиха.

Набряки кінцівок

Серце — це насос, який качає кров у судини. Якщо насос починає працювати погано, то рідина з судин може почати просочуватися в простір між тканинами. У підсумку, кінцівки починають набрякати. Багато хто списує набряки на погану роботу нирок. Але це може бути симптомом серцевої недостатності, який доволі часто зустрічається.

Шкірний висип

Завдяки дослідженням було доведено, що такі малоприємні речі, як лишай або екзема з’являються на шкірі через патологію серця. Оперізувальний лишай свідчить про підвищений ризик серцевого нападу. Що стосується екземи, то люди, у яких вона проявилася мають схильність до розвитку артеріальної гіпертензії.

Біль у серці, яка віддається в руці

Коли починає несподівано боліти ліва рука, плече або нижня щелепа, слід негайно звернутися до лікаря. Оскільки такі болі свідчать про ішемічну хворобу серця.

Брак повітря

Якщо при виконанні найпростіших фізичних навантажень у вас виникає відчуття браку повітря, то це говорить про можливу серцеву недостатність. Якщо на це не звернути вчасно увагу, це загрожує виникненням набряку легенів.

Блідість або ціаноз шкіри

Даний симптом може свідчити про те, що серце неефективно качає кров. Як наслідок цього відбувається недостатнє постачання крові до ділянок периферії.

Втрата апетиту, нудота

Досить часто нудота і блювота можуть бути ознаками того, що є загроза серцевого нападу. Також існує форма інфаркту міокарда, яка може бути сплутана з гострим апендицитом або перфоративної виразки шлунка.

фото www.dental86.ru/assets/images/news/2018/09/hart.jpg

Варто знати симптоми того, що серцю потрібна допомога, щоб не пропустити серйозну хворобу. Так що перевіряємо свій стан і, при найменшій підозрі на проблеми з серцем, звертаємося до лікаря. Будьте здорові!