Смажена риба — відома смакота для тих, хто не уявляє свого раціону харчування без рибних днів. Українці особливо полюбляють смажити карася чи коропа в сметані, дрібних карасів. Як то кажуть у народі — риба без кісток — то вже не риба, а м’ясо. Проте, бувають випадки, що саме кісточки заважають насолодитися смаком рибного філе. Але й тут є одна кулінарна хитрість, яка приходить господиням на допомогу.

фото delo-vcusa.ru

Нічого й говорити, які інколи дошкуляють дрібні кісточки в рибі. Тим більше, що у багатьох видах — позбутися від них дуже непросто. Особливо, коли мова йде про те, щоб нагодувати нею маленьку дитину. Тут стільки доведеться попотіти. Адже, це дуже копіткий процес: філе для дитини має бути абсолютно чистим від кісток та навіть хрящів.

Але не будемо вже занадто перебільшувати і лякати молодих господинь. Адже, є одна доцільна порада, як очистити рибу не лише від шкірки, а й від кісток.

Цей метод допоможе справитися з навіть з такими видами риби, яка має багато маленьких кісточок. Наприклад, лящ, карась, короп, моджахед і т.д. Важливо — зробити все правильно і потім зможете застосовувати його для філеювання будь-якої рибки. Розповідаємо, як це робиться на практиці.

Смажена риба без кісток — кулінарна хитрість в допомогу

фото porezeptu.com
  • По-перше, рибу треба почистити зверху — від луски. Потім — добре її вичинити (випотрошити кишки).
  • Гострим ножем акуратно зробити надрізи по обидва боки рибного філе. Вони мають бути не глибокими, але близько один до одного. Проте, треба робити це вправно, щоб хребет залишився цілим.
  • Потім треба зробити секретну приправу, яка і допоможе позбутися від кісток. Для цього очищаємо цибулю, нарізаємо її невеликими кільцями. У мисці змішуємо цибулю і лавровий лист за смаком. І цим фаршируємо рибу.
  • Після такої процедури переходимо до основного процесу — смаження риби. Її треба смажити на невеликому вогні до золотистої скоринки. Також перед цим тушки треба гарно вмочити в борошно.
  • Риба, приготована таким чином, виходить дуже ніжною і ароматною. Це заслуга цибулі і лаврового листу, які зсередини зробили свою справу.
фото sun9-46.userapi.com

Але виникає питання, куди ж поділися всі кістки, які зазвичай так дошкуляють під час їжі. А все просто: розпечена олія, на якій смажиться риба, розм’якшила їх так, що вони просто стали непомітними. І думати про те, що ось-ось кіста попадеться в м’ясі вже не треба.

Тому дрібна смажена риба без кісток — це справді реально. Кулінарна хитрість, про яку ми розповіли, полегшить приготування страв з риби. Бо не треба думати про те, як гості будуть вибирати дрібні кісточки чи про те, що такої рибки не можна дати дитині. Варто спробувати, щоб переконатися, що це справді дієвий метод в кулінарії. Смачного!