Треба знати всім! Ці фактори уповільнюють метаболізм і не дають позбутися зайвої ваги

14386

Одна з основних причин зайвої ваги — уповільнений обмін речовин. А секрет гармонії для багатьох струнких жінок зовсім не у виснажливому голодуванні або регулярних тренуваннях.

Просто вони мають прискорений обмін речовин, який допомагає тримати вагу під контролем. Багато хто досягає цього ефекту за допомогою спеціально підібраного набору продуктів.

Але для початку, подивімось на можливі фактори, що уповільнюють метаболізм. З них, вам ймовірно, вдасться зрозуміти: чому дієта не працює і організм не поспішає прощатися з зайвими кілограмами?

Причини уповільнення метаболізму

1. Стрес

Нервове напруження уповільнює обмінні процеси. Дослідження показали, що під час стресу організм жінки спалює на 100 калорій менше, ніж у стані спокою.

2. Недолік заліза

Залізо діє як постачальник кисню для м’язів. За відсутності кисню рівень енергії знижується, а разом з ним сповільнюється метаболізм. Не забудьте додати до свого раціону продукти, багаті залізом: гречку, бобові, печінку.

фото zinoti.lt

3. Нітрати

Харчи, які повинні бути корисні для організму, можуть нашкодити йому! Слідкуйте за якістю овочів та фруктів, які ви їсте. Хімічні речовини, якими вони часто обробляються, заважають нормальному обміну речовин.

4. Нестача йоду

Щитоподібна залоза має прямий вплив на обмін речовин. Тому її потрібно час від часу балувати продуктами, що містять йод.

фото zinoti.lt

5. Підвищена температура в будинку

Лікарі давно радять провітрювати кімнату на ніч, і причина цього не лише в знищенні бактерій. Холод активує підшкірний жир, який відповідає за спалювання калорій.

6. Неправильні перекушування

Регулярні перекушування з швидкими вуглеводами тільки шкодять фігурі. Замініть печиво і булочки на горіхи. Поліненасичені кислоти у них допомагають підвищити активність гормонів, що відповідають за спалювання жирів.

фото zinoti.lt

7. Вставати пізно

Ранкове сонце адаптує наше тіло до наступного ритму дня. А це, у свою чергу, регулює сон, апетит і витрату енергії. Приймайте вітамін D вранці, щоб прискорити обмінні процеси.

8. Пам’ятайте про рух

З великою кількістю прогулянок і фізичних навантажень, ви зможете розбудити свій метаболізм за 48 годин.

9. Недолік молочних продуктів

Молочні продукти містять поживні речовини і кислоти, які впливають на спалювання жиру і формування нових м’язів. Крім цього, в молоці міститься кальцій, який дуже важливий для регулювання обміну речовин.

фото zinoti.lt

10. Недолік рідини

Для нормального обміну речовин, норма води складає 1,5 літри на добу. Крім цього, зелений чай добре спалює калорії і сприяє перезапуску обміну речовин.

11. Нерегулярне харчування

Нерегулярно харчуючись, ви змушуєте своє тіло накопичувати енергію, тому що воно не знає, коли його погодують наступного разу.

Вживаючи їжу кожні 3-4 години, ви забезпечите стабільність травної системи і підтримайте свій метаболізм.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.


Джерело

Літературний переклад — Маруся Фріман

Поділіться коментарем