Від деяких родичів можна і потрібно віддалятися — вагомі причини

8114
Від деяких родичів можна і потрібно віддалятися — вагомі причини

Не зважаючи на родинні зв’язки та прийняту в суспільстві мораль, від деяких родичів можна і потрібно віддалятися. Для цього є вагомі причини. Кожна людина чекає від тих людей, які йому припадають ріднею, особливих відносин. У свою чергу, ми готові надавати підтримку і за багато що прощати людей, з якими знаходимося в родинних зв’язках. Хоча звання “родича” ще ні кого не вберегло від токсичних відносин.

фото kursschastlivojzhizni.ru

Не варто забувати, що навіть родич може затягнути вас в такі відносини, з яких без хорошого психотерапевта не виберешся. Та й перша порада, що вам дасть психолог — це негайно порвати будь-які близькі стосунки з людиною, яка затягнула вас у безвихідний токсичний дует. Не зважаючи на ступінь споріднення з цією людиною.

Які ж основні ознаки токсичного родича?

фото newizv.ru

Він постійно засуджує

Мова піде не про конструктивну критику, а про постійні причіпки. Що б ви не робили — ваші дії або засуджуються, або висміюються. Догодити цій людині неможливо. У вас постійно зростає перед ним почуття провини, яким він спритно маніпулює.

Він висміює ваші переживання

Якщо ви, піддавшись пориву, ділилися с цім родичем своїми дуже особистими переживаннями — ви ризикували нарватися на насмішку. Перш за все, ваша таємниця буде розказана всім, з метою, щоб добре вас висміяти. Він нівелює ваші переживання, перетворюючи їх на фарс. В той час, як його особисті переживання ставляться понад усе і він вимагає поважних до них відносин.

Сьогодні вас хвалять, а завтра лають

Краща методика розгойдати психіку людини, це починати робити з ним емоційні гойдалки. В один день хвалить, в інший день лаяти, часто з одного і того ж приводу. У вас всередині зміцнюється почуття страху — ви не знаєте, яку реакцію отримуєте від людини. Це ставить вас в глибоку емоційну залежність.

Він з’являється у вашому житті лише тоді, коли йому потрібно

У вас на його появи поступово виробиться комплекс собаки Павлова. Якщо він подзвонив — значить точно буде щось вимагати від вас. Отримавши, тут же зникає — і це не найбільша біда. Найгірше — коли йому постійно буде від вас щось потрібно. Він вас просто не давати спокою, вирішивши розпоряджатися вашим життям на свій розсуд.

Він ніколи не визнає своїх помилок

Людина, яка дозволяє собі будь-яку поведінку стосовно вас і не вибачається — страшна. Щоб не визнавати за собою провину, вона буде перекручувати факти, намагатися звинуватити вас і викликати у вас помилкові спогади. Тривалі відносини такого роду ведуть до важкого психологічного розладу у жертви.

фото express-novosti.ru

Якщо ви дізналися за цими ознаками якогось зі своїх родичів, можете від нас отримати єдину добру пораду.  Біжіть! Людина, яка дозволяє собі таке стосовно вас, повинна бути негайно видаленою зі списку контактів.  Не зважаючи на будь-яку ступінь споріднення.

Як ви розумієте — від деяких родичів можна і потрібно віддалятися.  Оскільки на це є досить вагомі причини для того, щоб зберегти свій психічний стан в нормі.

Поділіться коментарем