Як харчуватися, щоб прожити до 100 років

2515

Прожити довге, здорове життя — головна мета більшості людей. Але як цього досягти?

1800x1200_man_eating_salae_outdoors.jpg

Автор книги Ден Бюттнер вирішив звернутися до першоджерела. Співпрацюючи з National Geographic та Національним інститутом старіння, він визначив регіони світу, де люди живуть найдовше і найздоровіше, такі як Сардинія (Італія), Окінава (Японія), та Лома-Лінда (Каліфорнія).

Вони назвали ці райони “блакитними зонами”, а потім поставили собі за мету з’ясувати, що спільного між цими групами населення. Наприклад, люди в “блакитних зонах” від природи активні протягом дня, мають значущі зв’язки у своїй громаді та відчувають почуття цілеспрямованості.

Але їхні харчові раціони також мають спільні риси, згідно з його кулінарною книгою “Кухня блакитних зон“. Ось кілька способів, як ви можете зробити їхню дієту довголіття корисною і для свого здоров’я:

Їжте боби. Люди в блакитних зонах регулярно їдять квасолю — щонайменше пів склянки щодня. Квасоля (наприклад, чорна, гарбанзо та біла) є недорогим джерелом рослинного білка і багата на клітковину — поживну речовину, яка пов’язана зі зниженням ризику захворювань і корисна для здоров’я кишківника.

Включіть хрестоцвіті овочі. Броколі, цвітна та білокачанна капуста містять природні сполуки, корисні для серця, які допомагають запобігти деяким видам раку.

Перекушуйте горіхами. Столітні жителі блакитної зони з’їдають близько 60 г горіхів на день — це приблизно дві невеликі жмені. Ви можете урізноманітнити свій раціон (наприклад, додати фісташки, волоські горіхи та мигдаль), щоб отримати цілу низку корисних властивостей. Арахіс — особливо економний вибір.

Пийте переважно воду. Хоча люди в блакитних зонах також п’ють такі напої, як чай і кава, більшу частину вашої гідратації повинна забезпечувати вода. Напої на кшталт газованої води є джерелом цукру №1 для більшості дорослих — а більшість солодких напоїв все одно позбавлені інших поживних речовин. Хоча червоне вино популярне в деяких синіх зонах, автори зазначають, що не варто починати пити його, якщо ви цього не робите.

Вживайте менше цукру. Люди в блакитних зонах споживають лише п’яту частину доданого цукру від того, що їдять люди в Північній Америці. Замість того, щоб вживати солодку їжу та напої протягом дня, вони, як правило, їдять цукор “навмисно” для особливих випадків.

Готуйте більше пісних страв. У блакитних зонах м’ясо не є центральним компонентом трапези. Це скоріше гарнір або спосіб підсилити смак у рецептах. Їжа тут переважно рослинна, а боби часто є основним джерелом білка (або тофу на Окінаві, Японія).

Висловлюйте вдячність і їжте з близькими. Знайдіть хвилинку, щоб висловити подяку перед їжею, а в ідеалі насолоджуйтеся їжею в компанії сім’ї та друзів.

Поділіться коментарем