Якщо ви любите каву, то на вас чекає великий урожай!

412

Кава має багато переваг, і це не просто відомий ранковий стимулятор. Через велику кількість поживних речовин мелену каву також можна використовувати як садове добриво. Однак, завжди слід використовувати чисту кавову гущу, без додавання цукру, штучних підсолоджувачів та інших ароматизаторів. Речовини, що містяться в каві, захищають рослини від шкідників та забезпечують їх калієм та азотом.

Найбільшою перевагою кави є високий вміст калію, який регулює кількість води та передачу її рослині. Калій також входить до складу багатьох добрив, що часто продаються. Однак, використовуючи кавову гущу, не потрібно турбуватися про надмірне використання.

Ще одна важлива і корисна речовина — азот. Його повільне потрапляння до ґрунту має добрий ефект для рослин.

Кавова гуща, також містить, багато інших мінералів (таких як магній і фосфор), які також необхідні для здорового росту рослин.

Кава для загущення огірків

Якщо ви хочете використовувати кавову гущу як добриво, досить дати їй добре висохнути, а потім посипати навколо рослин. Ви також можете закопати мелену каву до ґрунту, посадивши нові саджанці, але обов’язково не менше 10 см від коренів.

Яким рослинам підходить кава?

Кава як добриво підходить не для всіх рослин. Використовуйте її особливо для тих, хто любить більш кислу та багату гумусом ґрунт. Квіти, яким подобається такий ґрунт, це магнолії, бегонії, азалії, гортензії та рододендрони. З овочів та фруктів — чорниця, полуниця, морква, помідори, огірки та картопля.

Чудово підходить для боротьби зі шкідниками

Каву в саду можна використовувати не тільки як добриво, але і як ефективний захист від шкідників. Вас турбують небажані відвідувачі, такі як равлики та мурахи? Запах кави гарантовано відштовхне їх!

Равлики

Равлики в саду або на клумбах можуть завдати великої шкоди. Щоб якомога швидше позбутися від них, приготуйте міцну каву, дайте їй охолонути та обприскайте листя та ґрунт навколо рослин. Такий спрей швидко відлякує равликів. Альтернативою може бути насипання меленої кави або цілих кавових зерен у місця, де вони зазвичай з’являються.

Мурахи

Щоб вигнати мурах, досить посипати кавовою гущею всі мурашині сліди й сам мурашник.

Комахи також ненавидять каву

Літо — один з найпопулярніших сезонів, особливо тому, що ми проводимо більшу частину часу на свіжому повітрі, а довгі сонячні дні асоціюються зі смачними літніми стейками, вечірками або просто посидінням з друзями.

На жаль, комарі також люблять усі ці розваги, і їх гудіння та кусання можуть зіпсувати любий радісний вечір. Якщо ви не хочете використовувати дорогі, хімічні та часто неефективні репеленти з магазину, вам точно сподобається ця порада.

Ефективний спосіб захисту від комарів

Моя мама розповіла мені про цей метод 2 роки тому, і оскільки зараз комахи дуже активні, я вирішила спробувати.

Протягом усієї зими я ретельно збирала кавову гущу і сушила її, щоб влітку спробувати цю пораду на нашому внутрішньому дворику.

Комахи мають багато нюхових рецепторів та чутливі до певних запахів. Наприклад, вони не переносять дим..

Тому найкращий спосіб захиститися від цих настирливих комах — запалити засохлу кавову гущу, яку потрібно змішати з висушеним і подрібненим лавровим листям.

По-перше, ця суміш випромінює сильний аромат. По-друге, це викликає задимлення.

Якщо ви вирішили посидіти надворі, на відкритій терасі чи балконі, просто покладіть суху кавову гущу з лавровим листям на алюмінієву фольгу та запаліть.

Такий репелент абсолютно нешкідливий для людини. До речі, аромат допомагає позбутися не тільки комарів, але і мух.

Добриво для швидкого росту квітів

Кава багата поживними речовинами, які містять азот, необхідний для кращого росту та більш насиченого цвітіння квітів. Садівник повинен подбати про внесення кавової гущі до садового ґрунту.

Кавову гущу можна додавати до компосту, а пізніше разом з ним вносити до ґрунту. Інший спосіб — залити кавову гущу безпосередньо біля рослини. Однак, людям, що мають багато часу і люблять планувати, доцільно підготувати компостний ґрунт з біорозкладаної кавової гущі навесні та висадити до нього розсаду.

Для чого ще підходить кавова гуща?

Для гортензій

Насипте висушену кавову гущу до ґрунту, де ростуть гортензії. Кава багата на поживні речовини, такі як калій, азот або фосфор, але, також, містить антиоксиданти. Тому можна використовувати кавову гущу як добриво для садових і горшкових рослин.

Видаляє бліх з шерсті домашніх тварин

Кава — також чудовий засіб для собак. Просто купаючи своїх вихованців, втирайте в їх шерсть невелику кількість кави. Блохи та інші шкідники, що живуть у хутрі, не переносять запаху кави. Будьте обережні, щоб кава не потрапила тварині до рота чи очей.

Усунути неприємні запахи

Покладіть висушену кавову гущу до миски та залиште в холодильнику. Це нейтралізує неприємні запахи.

Ефективна проти шкідників

Посипте кавовою гущею поверхню ґрунту навколо ваших клумб. Ви відлякаєте неприємних і непрошених садових гурманів.

Поділіться коментарем