Сумний факт: від частої взаємодії з водою верхній шар епітелію стоншується, шкіра рук втрачає свою гладкість та красу. Звичайно, можна користуватися кремами з магазину. Але є процедури, які мають більше користі. Це народні засоби для шкіри рук, які готуються за старовинними рецептами.
Ванночка для рук з пивом
Рецепт цієї ванночки для рук дуже ефективний. Для приготування цього засобу 50 г трави ромашки аптечної залийте склянкою гарячого пива і тримайте суміш на водяній бані 15 хвилин.
Потім остудіть її до теплого стану і занурте в неї руки на 15 хвилин. Після цього треба просушити руки серветкою і змастити їх живильним кремом.
Для сухої шкіри рук: ванночки з содою
Рецепт цієї ванночки для шкіри рук особливо корисний після контакту з побутовою хімією, прання і миття посуду. Часто руки починають неприємно лущитися – це «побутова екзема». В цьому випадку допоможуть ванночки з содою (1 чайна ложка на 1 л гарячої води). Тривалість процедури – 15 хвилин.
Потім занурте руки в теплу оливкову (або соняшникову) олію і, не витираючи, дайте їй вбратися. За 30 хвилин залишки олії треба видалити серветкою та змастити руки живильним кремом.
Маска для рук з пивом і картоплею
Зваріть одну велику картоплину і зробіть пюре, додавши приблизно 1/2 склянки гарячого пива і 1 столову ложку рослинної олії.
Нанесіть теплу масу на руки, обгорніть їх поліетиленом і закрийте махровим рушником на 15 хвилин. Після цього змийте маску теплою водою і змастіть шкіру живильним кремом. Цей рецепт маски для рук вельми ефективний і допоможе надовго зберегти шкіру гладкою.
Маска з картоплі з молоком
У холодну пору року руки часто тріскаються. Щоб захистити шкіру рук від морозних вітрів, робіть вечорами (два рази на тиждень) спеціальні теплі маски для рук.
Для цього приготуйте пюре з теплої картоплі, змішуючи його з молоком або вершками. Можна додати столову ложку оливкової олії. Розігрійте руки у теплій воді, витріть насухо і нанесіть на шкіру рук приготоване тепле пюре. Коли суміш охолоне, змийте її водою і змастіть шкіру рук живильним кремом.
Літературний переклад – Маруся Фріман