Кашель – основний симптом простудних захворювань, включаючи трахеїт, бронхіт, пневмонію. Також, він виникає на тлі алергічних реакцій. Тому у першу чергу необхідно вилікувати хворобу і разом з основним лікуванням вжити заходів, що допомагають позбутися кашлю.
Водночас з кашлем очищаються дихальні шляхи від пилу, мокротиння і шкідливих бактерій.
Як вилікувати дитячий кашель
Якщо кашель тільки що виник і у дитини температура не вище 36,6 – допоможуть нагрівальні процедури. Завжди тримайте ноги в теплі. Маленькій дитині можна насипати гірчичний порошок в шкарпетки.
Противірусні і протизапальні препарати слід починати одночасно з тепловими процедурами, не чекаючи поширення інфекції на бронхи і легені.
Нанесіть зігрівальну мазь на груди і спину дитини і ніжно помасажуйте. Масаж полегшить стан малюка і може прискорити відходження мокротиння.
Такі сиропи, як амбробене, мають відхаркувальну дію. Але його слід вживати тільки за вказівкою лікаря.
Також, завжди можна використовувати народні засоби, ефективність яких вже перевірена часом
Проти сильного кашлю допоможе тепле молоко з медом, шматочком вершкового масла і дрібкою соди. Не всім дітям подобається цей напій. Тому, взявши молоко як основний інгредієнт, можна приготувати ще одні ліки проти кашлю, які сподобається всім без винятку.
Два невеликих інжири дрібно нарізати, покласти в склянку з теплим молоком і варити 20 хвилин. Давайте дитині по ст. л. 5-6 разів на день.
Збори на травах – перший засіб
Їх можна використовувати для лікування бронхіту, кашлю, трахеїту і пневмонії. Важливо вірно приготувати трав’яний настій.
Трав’яна суміш 1
Набір з листя смородини, обліпихи, звіробою, материнки, листя шавлії, квітів липи і кульбаби допомагає при кашлі.
Взяти все інгредієнти у рівних частинах і подрібнити. Кип’ятити столову ложку суміші у двох склянках гарячої води, потім залишити в термосі на дві години. Приймати по пів склянки кожні три години.
Для поліпшення смакових якостей і посилення лікувального ефекту в трав’яний чай бажано додати ложку меду.
Настій з листя обліпихи і бузини добре виводить мокроту. Його можна відварити, а потім настояти 2 години в термосі.
Трав’яна суміш 2
Якщо голос стає хриплим і болить горло, допоможе суміш з ожини, малини, обліпихи і листя липи. Трави змішати в рівних частинах.
Дві чайні ложки суміші залити склянкою окропу і настоювати 20 хвилин. Настій використовують для полоскання або вживають як чай.
Як вилікувати кашель за один день – найефективніші методи
У народній медицині лікувальні властивості цибулі використовуються в багатьох рецептах. Лук особливо ефективний при лікуванні кашлю!
Спосіб 1
Приготування:
Змішати нарізану цибулину з двома столовими ложками цукру і 100 мл води. Варити цю масу 30 хв. на слабкому вогні. Коли суміш охолоне, додайте дві столові ложки меду.
Застосування:
Вживайте столову ложку 5-6 разів на день.
Також корисна смажена цибуля при кашлі. Їх слід обсмажити на олії і змішати з медом.
Спосіб 2
Також позбутися від кашлю можна за допомогою часнику.
Підготовка:
Порубати 3-4 зубчики часнику, змішайте з ложкою меду. Розчинити кілька крапель суміші в столовій ложці теплого молока і пити 5-6 разів на день.
Метод 3
- Мед традиційно застосовують при простудних захворюваннях. Його додають в трав’яні настої, змішують з молоком і готують з нього лікувальні суміші.
- Найпростіший і популярний засіб від кашлю – пити тепле молоко з медом кілька разів на день.
- Хороші результати дає суміш меду (100 мл) одним лимоном або хроном.
- У народних рецептах мед змішують з тертої чорною редькою. Але приготувати редьку з медом можна і іншими способами. Коренеплід ретельно промивають, потім від нього зрізують верхню частину. В середині слід зробити поглиблення, в яке налити дві столові ложки меду.
Потім ви повинні дати йому постояти 3-4 години, та вживати столову ложку цих ліків перед їжею і перед сном. Цей засіб рекомендується як дітям, так і дорослим.
- Лікувальна суміш з меду і подрібненого часнику в співвідношенні 1:1 добре зарекомендувала себе і дійсно працює. Приймати її по одній столовій ложці 3 рази на день.
- Мед особливо ефективний з малиною та іншими травами, які сприяють відхаркуванню: мед і трави підсилюють лікувальну дію один одного.
- Мед використовується для обігріву, його змішують з борошном, сиром, формують в коржі і кладуть на спину і груди, для глибокого прогрівання.
Метод 4 – інгаляція
Цю процедуру роблять вдома над гарячим відваром. Можна використовувати спеціальний інгалятор або просто каструлю і рушник.
- Можна робити інгаляцію з будь-якою лікувальною травою, яка має відхаркувальну дію, або просто відварити картоплю.
- Щоб процедура була ефективною, вона повинна тривати не менше ніж 15 хвилин. Тоді, цілющі пари встигнуть глибоко прогріти дихальні шляхи і бронхи.
- Якщо ви використовуєте для інгаляцій картоплю, то її не потрібно чистити. Лікувальні властивості цього коренеплоду полягають в шкірці.
- Після інгаляції картоплю можна використовувати для зігрівання. Її треба розтовкти і викласти на бавовняну тканину. Компрес потрібно робити перед сном – на спину і груди. Після того, як картопляна маса охолоне, компрес зняти.
А щоб менше кашляти вночі, спробуйте випити збитий коктейль з двох жовтків, столової ложки меду і столової ложки горілки. Але цей рецепт – тільки для дорослих.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман